Skocz do zawartości
Forum

Ból głowy i brzucha a fobia szkolna


Gość fsz

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem uczniem 1 klasy LO i od września mam problemy. Na początku 2 tyg. września zachorowałem na 2 tyg. Myśle , no , nic dziwnego , każdemu się zdarza ,ale kiedy wróciłem do szkoły porobiły już się "paczki" a ja nikogo nie znałem. Jestem z reguły nieśmiały więc nie łatwo nawiązuje kontakty. Już po 2 dniach zacząłem odczuwać ból głowy i brzucha , a nawet miałem stany podgorączkowe.Miałem niewyjaśniony lęk przed szkołą. Nie znałem jego dokładnej przyczyny..Znalazłem artykuły o fobii szkolnej i na moje nieszczęście wszystko pasuje. Kontakty z rodzicami b.dobre , więc to nie to , ale reszta przyczyn jak i objawów się zgadza. Jestem w dobrym liceum , ale pomyślałem o przenosinach do innej szkoły gdzie znam 3 czy 4 osoby z klasy.. to pomoże ? To szkoła gorsza , technikum ekonomiczne ze średnim poziomem..Nie chce mieć gorszego wykształcenia przez tą fobie. Więc tu się rodzą moje pytania: czy to jest fobia szkolna oraz czy dobrym rozwiązaniem jest zmiana szkoły , czy może jednak nauczanie indywidualne ? Myślałem również o szkole weekendowej(dla dorosłych , ale można też od 16 roku życja)-przyjmują od stycznia. Proszę o radę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...