Skocz do zawartości
Forum

Jak nauczyć się normalnie rozmawiać?


Gość eveline11

Rekomendowane odpowiedzi

Mój problem jest dość nietypowy. Bynajmniej mi się tak wydaje. Mam chłopaka prawie 3 lata. Chciałabym napisać, ile mam lat, ale boję się, że uznacie mnie za kolejnego bachora, które ma jakieś dziecinne problemy...
Trudno - raz się żyje. Mam lat 15, w sumie prawie 16. Mój chłopak 18. Układało się między nami różnie, ale jestem z Nim szczęśliwa. Zmienił mnie na lepsze, a ja jego. Byliśmy i jesteśmy dla siebie wszystkim, bo oprócz siebie nikogo więcej nie mamy.
Problem jest taki, że coraz częściej kłócimy się o głupoty. Albo ja zaczynam się czepiać, albo on. Nawzajem się prowokujemy. W dodatku jestem osobą impulsywną i to strasznie. Szybko się kłócę i krzyczę. To pierwszy problem. Drugim jest to, że gdy jest jakiś problem i on chce o tym pogadać, to ja nie potrafię. Obrażam się, albo od razu zaczynam ryczeć. Tak było zawsze i nie uważam tego za przejściowy okres, spowodowany dojrzewaniem. Po prostu nie potrafię z nim rozmawiać. Nie wiem czy tak jest z innymi, bo z nikim się nie kłócę, ze względu na to, że po prostu nie mam z kim, bo przyjaciół bliskich nie mam, a z rodziną rozmawiam tylko o szkole, a jak się ewentualnie kłócimy to bardziej jestem zła niż smutna...
Co zrobić? Jak naprawić siebie? Nie chce taka być. Nie chcę go stracić. Kocham go, on jest dla mnie wszystkim...

Odnośnik do komentarza

Nie uważam, że to mogłoby pomóc, bo przez wakacje spotykaliśmy się codziennie i było super. Teraz jak zaczęła się szkoła - u mnie nauka, a u niego praktyki - nie mamy za wiele czasu dla siebie. Spotykamy się maks. 3 razy w tygodniu i nie zawsze to jest długi czas. On nie ma czasu lub jest zmęczony, w dodatku chodzi na teorię na prawo jazdy, a ja mam masę dodatkowych zajęć i nie wyrabiam.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Eveline, może Twoja wybuchowość i drażliwość wynikają właśnie z przemęczenia, dużej ilości zajęć, stresu i życia na wysokich obrotach. Postaraj się więc znaleźć również czas na odpoczynek i relaks, na robienie rzeczy sprawiających Ci przyjemność. Obniży to napięcie emocjonalne, a tym samym złagodzi Twoją drażliwość.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...