Skocz do zawartości
Forum

Fobia społeczna i obwinianie siebie


Gość Agata666

Rekomendowane odpowiedzi

Witam państwa. Choruję na fobie społeczną odkąd żyję. Czuję się najgorsza. Za wszystko siebie winie, jestem beznadziejna. Rozstałam się z długoletnim partnerem, gdyż jemu w głowie tylko komputer lub imprezy. Jak to przeżyć? On był moją podporą pod samym akspektem fobii. Dodam że mamy 2 letnią córeczkę. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Czy chodzisz na terapię do psychologa albo leczysz się u lekarza psychiatry? Takie leczenie czy to psychoterapia czy farmakologia jest bardzo ważne, nie tylko z powodu fobii ale także okoliczności w jakich się teraz znajdujesz, a więc jesteś sama z dzieckiem po odejściu partnera, to może nasilac negatywne uczucia, może prowadzić nawet do depresji. Rozpocznij psychoterapię i jesli masz bliskie osoby w pobliżu - rodzinę, przyjaciół czy kogoś, kogo darzysz zaufaniem, kto jest dla Ciebie wsparciem, rozmawiaj z nim o swoich uczuciach, o tym co myślisz, rozładowanie napięcia jest bardzo ważne. Nie zamykaj się w domu, wychodź z córką na spacer, poznawaj inne mamy, które moga być Twoimi koleżankami, zapisz się na aerobik itp. Ważne abyś zyskała spokój wsrod innych ludzi, poczucie bezpieczenstwa a z czasem poznała nowego partnera.

http://www.ticker.7910.org/an1cMls0g411100MTAwNDcxNGx8MzU1NjZqbGF8aW4gbG92ZQ.gif

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Agata myślę, że warto zastanowić się nad terapią fobii. Jak sama napisałaś, utrudnia Ci ona życie, blokuje aktywność. Poza tym Twoja córeczka może uczyć się pewnych reakcji od Ciebie. Dlatego zarówno dla swojego dobra, jak i dla dobra Twojego dziecka skonsultuj się ze specjalistą i podejmij leczenie.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...