Skocz do zawartości
Forum

Czy istnieje test na alkoholizm?


Gość Marysia777

Rekomendowane odpowiedzi

Jest coś takiego? że mozna np. zbadać pacjenta pod jakimś kontem aby sprawdzić czy jest alkoholikiem. I nie chodzi mi tu o zawartość alkoholu we krwi, ale o sprawdzenie czy ktos przypadkiem nie ukrywa alkoholizmu nie przyznając sie do niego bo może są jednak jakieś zmiany w ustroju u alkoholika ktore da sie wykryć. To bardzo ważne dla mnie i dla niego...prosze o pomoc.
pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Istnieją testy psychologiczne, które są pomocne w diagnozie uzależnienia. Jednak alkoholik, który zaprzecza swojej chorobie i stara się ją ukryć może zafałszować wynik takiego testu.
Najlepiej udać się do centrum leczenia uzależnień i porozmawiać z terapeutą - prawidłowo przeprowadzony wywiad i obserwacja dają wiarygodną diagnozę.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość Marta 1991

Zrobiłam ten wyżej wspomniany test na alkoholizm to znaczy wypełniłam go tak jakby go wypełniał mój ojciec i wyszło na to że jest alkoholikiem pełną gębą. Wyprowadzę się mam już 22 lata i zostanie sam a wtedy zobaczymy jaki będzie zadowolony z samego siebie. Dosyć.

Odnośnik do komentarza

Witam i współczuję. U mnie akurat wczoraj minęło 17 lat jak nie piję. A jestem trzezwiejacym alkoholikiem. Jeśli to jest alkoholizm to nie koniec świata ale dobrze jest to potwierdzić lub wykluczyć. Nie aż tak ważne ile człowiek wypije i jak często ale jak się po tym czuje psychicznie. Poczucie winy czy jakieś załamania... Co do stwierdzenia (test na alkoholizm) to w każdym większym mieście jest Poradnia Zdrowia Psychicznego i są psychoterapeuci nie mylić z psychiatrą! W moim przypadku kilkanaście minut rozmowy i wszystko było wiadomo. Zaproponowała mi Pani terapię odwykową z której skorzystałem. Dojeżdżałem 1.5 roku, trzeżwienie było po schodach po zakończeniu terapii raz zapiłem a raz w trakcie na początku. Takie jest życie. Ale... Ryszard.

Odnośnik do komentarza

Ja bym dał ci na długość ręki w pozycji siedzącej piwo na stół. I byś był pierwszym testerem alkoholizmu.
Pytania nie mają znaczenia. Pijesz albo nie.
Sam fakt zadanego pytania daje raczej odpowiedz, nie uciekaj przed tym, im szybciej ucikasz tym szybciej cię to goni, a dorwie cię i powali. Nie pij. Wiem, to bardzo trudne. Ale musisz. Trenuj, cokolwiek, biegi, chodzenie. Zmień nawyki. Sport.

Odnośnik do komentarza

Generalnie najlepiej zgłosić się do ośrodka (niekoniecznie zamkniętego!) jeżeli czujesz, że możesz mieć problem z alkoholem. To głównie od Ciebie i Twojego postrzegania zależy. Alkoholizm nie ma twardej granicy, to uzależnienie. Tak samo jak każde inne.

Tutaj możesz zrobić test, który pomoże Ci trochę ogarnąć się w temacie: https://nasz-gabinet.pl/czy-jestem-alkoholikiem-test/

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...