Skocz do zawartości
Forum

Jak poczuc sie kobieta? Jak nauczyc sie znowu marzyc? DDA


Gość chceBYC

Rekomendowane odpowiedzi

Od 6 lat jestem sama z dzieckiem, nie liczac kilku raczej krotkotrwalych znajomosci. Na poczatku nie chcialam z nikim sie wiazac. Dobrze mi bylo samej. Odpoczywalam psychicznie po nieudanym malzenstwie.
Jakis czas temu dojrzalam do tego, ze moze jednak.. moze sprobuje.. Ale zauwazylam, ze wokol mnie w tym czasie wyrosl gruby, wysoki mur. Jestem nadal ekstrawertyczka, empatia jest mi bliska, ale do siebie nie pozwalam dojsc. Mowie o mezczyznach. Owszem, spotkania, znajomosc, nawet seks.. ale kiedy czuje, ze mogloby mi na kims zalezec wycofuje sie. Znajduje pretekst i uciekam. Wole to zrobic pierwsza. Wole uciec poki czas, zanim zacznie mi zalezec..
Bardzo potrzebuje bliskosci... I bywalo, ze oszukiwalam sama siebie spotykajac sie dla bliskosci tylko i wylacznie fizycznej. Z kims, na kim na pewno nie zaczeloby mi zalezec. Tak bylo bezpieczniej, wygodniej... a wmawialam sobie, ze funduje sobie wlasnie namiastke bliskosci, czulosci i ciepla.
Meczy mnie to. Placze codziennie. Czuje sie beznadziejnie. Chcialabym isc do kosmetyczki, na masaz, ale najzwyczajniej mnie na to nie stac. Zakladam cokolwiek mi wpadnie w rece. Nie maluje sie. Nie marze.. Boje sie marzyc, bo wiem, ze moje marzenia sie nie spelnia. Nie chce czuc sie zawiedziona. Chce byc kochana i kochac, ale nie chce cierpiec, wiec wole nie czuc nic. Tak bezpieczniej.
Czuje, ze zycie ucieka mi miedzy palcami.. Ze teraz juz mam tylko z gorki... I tak strasznie mi zal..

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Moim zdaniem nie poradziłaś sobie po zakończeniu małżeństwa. Zachowałaś w sobie wszystkie negatywne emocje nie dopuszczając tych pozytywnych. Przez to, tak jak sama napisałaś, wybudowałaś wokół siebie mur.
Najlepiej byłoby, żebyś porozmawiała z psychologiem. Taka rozmowa pomogłaby Ci odzyskać poczucie własnej wartości, pozbyć się lęku przed bliskością i pozytywnymi emocjami, a także nauczyłabyś się ufać na nowo.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...