Skocz do zawartości
Forum

Bezsenność i niespokojny sen


Gość la...21

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,
Mam 34 lata, jestem kobietą. Od kilku lat mieszkam na stałe w Anglii. Od 1,5 miesiąca nagle, z dnia na dzień, pojawiła się bezsenność i utrzymuje się z przerwami do teraz. Jest to trudność z zasypianiem, także wybudzanie się w nocy i niemożność zaśnięcia do 5 rano, co daje tylko 2-3 godziny snu. Wcześniej nie miałam żadnych problemów ze snem, zasypiałam szybko i budziłam się po 7-8 godzinach. Przez to czuję się coraz bardziej wyczerpana psychicznie, potrafię bez powodu wybuchnąć płaczem, boję się, że przez bezsenność mogę np. zasnąć za kierownicą albo zemdleć z wycieńczenia. Bardzo mnie ta sytuacja stresuje i obawiam się różnych najgorszych rzeczy. Lekarz w UK ograniczył sie tylko do przepisania Zopiklonu, który brałam przez kolejne 4 noce, aby móc w ogóle spać. Potem odstawiłam bojąc się uzależnienia. Przy ostatniej wizycie w Polsce porobiłam wszystkie podstawowe badania krwi jak tarczyca, cukier, watroba oraz EKG, holter, usg jamy brzusznej które nie wykazały nic niepokojącego. W końcu udałam się do psychiatry, który przepisał mi Trittico CR 75. Lekarz nie dał mi żadnych konkretnych wskazówek co do dawkowania jak i czasu przyjmowania leku. Biorę go 3 tygodnie i jest niewielka poprawa, tzn sypiam czasami i 6 godzin. Jednak, przez brak możliwości kontaktu z lekarzem, nie wiem jak długo powinnam stosować ten lek, i czy mogę go odstawić? Czuję że mój stan psychiczny pogorszył się i rozważam psychoterapię. Czy to mogą być początki depresji?

Odnośnik do komentarza

Nie jestem pewna czy to depresja nie napisałaś nic co mogłoby na nią wskazywac, bo bezsenność wcale nie musi oznaczać depresji. Ja widzę dwie możliwości:

1. Najpierw zrób badania neurologiczne, rezonans, tomografię itd., bo bezsenność może wynikac nie tylko z podłoża psychicznego, ale innych problemów zdrowotnych. Dlatego w pierwszej kolejności zrobiłabym te badania, dopiero jeśli wyjda dobre, wówczas zastanów się nad psychologiem i terapią, bo...

2. możliwe, że ta bezsenność wynika z niepokoju, lęków, może mieć podłoże nerwicowe, jeśli zyjesz w stresie, przezyłaś przykre doświadczenia, np. poronienie, możliwe, że skumulowały się w Tobie emocje, które nie pozwalają zasnąć i to przez nie masz te problemy. Dlatego warto byłoby porozmawiac o tym z psychologiem.

A swoją drogą podziwiam psychiatrę, który przepisał leki a nie zapisał dawkowania. Nic, tylko gratulować.

http://www.ticker.7910.org/an1cMls0g411100MTAwNDcxNGx8MzU1NjZqbGF8aW4gbG92ZQ.gif

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Tak jak napisała Tarja, warto byłoby jeszcze skonsultować się z neurologiem. Jeśli okaże się, że bezsenność nie jest spowodowana problemami neurologicznymi idź do psychologa lub psychiatry.
Zaburzenie snu mogą być symptomem depresji lub depresji maskowanej, ale mogą także wynikać z innych czynników (chroniczny stres, lęk, zmiana warunków życia).
Co do leku, który bierzesz, to jest to lek z grupy SSRI i głównie jest stosowany w leczeniu depresji. Dawkowanie i czas przyjmowania leku powinien ustalić lekarz prowadzący, dlatego nie jestem w stanie powiedzieć, czy powinnaś go odstawić.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Ja też mam problem z bezsennością ale jest to skutek stresu. Nie jestem zwolenniczką leków i stronię od tego jak tylko można. Może zastanów się nad suplementem diety? Ja kupiłam Magnolię z Salus Natura i po systematycznym używaniu czuję się bardziej rozluźniona, zrelaksowana, nawet frustracja mi mija a wszystko to powoduje, że zdecydowanie lepiej jest mi zasypiać.
Spróbuj. Mama mi to poleciła, więc na pewno działa.

Odnośnik do komentarza
Gość annusia

a może spróbuj Sedatif PC, ja od jakiegoś czasu czytam opinię o nim i też postanowiłam ze kupię. Nie uzależnia, nie otumania, można po nim prowadzić pojazdy. Z tego co czytam to cieszy się dobrą opinią. Jest bez recepty więc jest łatwo dostępny w aptekach.

Odnośnik do komentarza

to dobrze wiedzieć, bo mnie strasznie stresują egzaminy na prawo jazdy, jeśli można po nim prowadzić to chyba tym razem wezmę, bo już mam dosyć. Spać nie mogę przed egzaminem, a potem za kierownicą nie myślę

Odnośnik do komentarza

Ja go niedawno zażyłam jak wracaliśmy z wakacji. Cała noc w podróży i powiem, że pomogło. Spałam bardzo spokojnie i dość twardo a jak trzeba było zamienić kierowcę za kółkiem spokojnie pojechałam dalej. Naprawdę byłam zaskoczona takim fajnym działaniem.

Odnośnik do komentarza
Gość Adamowska85

Żeby to było takie proste. Ja mam swietny materac, bywa, ze spię jak niemowle, a czasami jednak musze coś wziąć, zwłaszcza jak mam jakiś stresujący okres w pracy. Ale zwykle ziółka wystarczają. Czasami takie ekstrakty w tabletkach, a czasami herbatka, ostatnio kupiłam taką na "dobry sen" z zielnika doz: https://forum.abczdrowie.pl/forum-psychologia/331461,bezsennosc-i-niespokojny-sen Działa ;)

Odnośnik do komentarza

Ciekawostka, że wątek z ostatnim wpisem sprzed 10 miesięcy pojawia się na pierwszej stronie. Coś wariuje te forum.

Ale już co do tematu to ja przechodzę właśnie problemy ze snem. Mam jakieś zaburzenia z tym związane. Bywa, że śpię 11 godzin a i tak wstaje niewyspany, a bywa, że śpię tylko 3 godziny i wstaje niby wyspany ale potem po kilku godzinach dopada mnie takie zmęczenie że rzucam się do wyra jak tylko mam taką możliwość. Zacząłem brać melatoninę. Zobaczymy jak będzie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...