Skocz do zawartości
Forum

Lęk przed lękiem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mój problem polega na tym, że boje się wyjść z domu. Boję się, że zrobi mi się słabo i przez to automatycznie gorzej się czuję. Staram sobie wmawiać, że jeszcze niedaleko i dam radę dojść do miejsca, do którego idę, ale nie zawsze to pomaga. Nie mogę też wsiąść do autobusu, bo się boję, że zemdleje. Zaczęło mi się to 4 miesiące temu przed maturami (od tamtej pory nie jeżdżę autobusami) i nie mija. Byłam u psychologa, ale nie pomogło mi to. Jutro idę do psychiatry, bo mam nadzieję, że on mi jakoś pomoże - jakimiś lekami antylękowymi, bo inne sposoby już nie pomagają, a od października idę na studia i muszę jakoś dać sobie z tym radę. I tu mam pytanie też ile może trwać taka wizyta? Lekarz jest od 10, a ja jestem 4 w kolejce i nie wiem, na którą mam tam być, żeby też nie czekać.

Odnośnik do komentarza

Witam Panią,
nie wiem , czy korzystała Pani z psychoterapii czy jedynie z konsultacji u psychologa. Lęk antycypacyjny, który Pani przeżywa, poddaje się leczeniu. Wskazane byłoby, aby Pani zdecydowała się na psychoterapię. Leki przeciwlękowe mogą znieść jego nasilenie, jednak poznanie sposobów radzenia sobie z lękiem, poznanie przyczyn jego pojawiania się, nauczenie się technik relaksacyjnych mogą być skuteczniejsze niż samo leczenie farmakologiczne.
Pozdrawiam serdecznie
Teresa Ziętak-Kajka

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...