Skocz do zawartości
Forum

Zaburzenia osobowości i lęki a nerwica


Gość wa...a6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dwa lata temu trafiłam do szpitala psychiatrycznego, gdzie wykryto u mnie zaburzenia osobowości. Po wyjściu ze szpitala miałam chodzić na terapie i brać środki na uspokojenie. Niestety zrezygnowałam ze szkoły i nie umiem znaleźć pracy przez co nie mam ubezpieczenia (a przynajmniej wydaje mi się, że go nie mam) więc ze środków na uspokojenie i terapii - nici. Mam ogromny problem z moimi emocjami. Praktycznie wszystko doprowadza mnie do rozpaczy lub do ataków furii. Wtedy naprawdę siebie nie kontroluję. Prócz tego mam też problem ze strachem (być może mam jeszcze stany lękowe?). Stresuje mnie praktycznie każda sytuacja, niemalże 24h na dobę odczuwam strach. Nie wychodzę z domu, bo boję się kontaktu z ludźmi. Tego, że mnie wyśmieją, że się upokorzę. Od jakichś sześciu miesięcy odczuwam silne bóle głowy. Dokładnie czoła i miejsca jakieś 3cm nad potylicą. Jest to taki ostry, rwący ból. Jeżeli chodzi o czoło to głównie boli mnie jego prawa część. Ból zaczyna się od brwi i potęguje w siłę przemieszczając się ku górze czoła. Niestety muszę znosić ten ból bez tabletek przeciwbólowych (po zażyciu ich wymiotuję; prawdopodobnie przez problemy z wątrobą). Często też przez strach, który mi towarzyszy odczuwam bóle w klatce piersiowej. Jakiś czas temu okazało się, że moja mama ma nerwicę i swego czasu cierpiała na depresję. Dodam, że jestem młodą osobą - mam dopiero 20 lat. Czytałam, że objawami nerwicy są bóle głowy. Czy jest możliwe mieć w tak młodym wieku zaburzenia osobowości i ewentualnie stany lękowe i nerwicę? I czy może być to w jakiś sposób uwarunkowane genetycznie? I czy mogłabym się dowiedzieć w jaki sposób radzić sobie z tą wściekłością i przede wszystkim lękiem przed strachem, przez który nie mam odwagi podjąć się pracy, czy też kontynuować nauki? I czy są jakieś skuteczne leki na uspokojenie nie wymagające recepty? Bardzo proszę o odpowiedź i z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...