Skocz do zawartości
Forum

Nowy partner a dziecko z poprzedniego związku


Gość edytarajewska

Rekomendowane odpowiedzi

Gość edytarajewska

Witam!

Zwracam się do Państwa z bardzo ważną dla mnie sprawą.
Jestem od ponad roku po rozwodzie, rozwód odbył się na normalnych, kulturalnych warunkach. Od ośmiu miesięcy spotykam się z pewnym mężczyzną, dwa tygodnie temu moje dzieci poznały owego mężczyznę u mojej siostry na imprezie urodzinowej, parę dni później pojechaliśmy razem na obiad i lody, było bardzo miło i sympatycznie, dzieci były bardzo zadowolone. Wczoraj po raz kolejny spotkaliśmy się u moich rodziców. Mój problem polega na tym, że całe wakacje dzieci spędzają u babci za niecałe dwa tygodnie wakacje kończą się i dzieci wrócą do domu, nie wiem i nie jestem w stanie wyobrazić sobie jak to wszystko ma dalej wyglądać.
Nowy partner obecnie spotyka się ze mną codziennie a nawet mieszka u mnie, w momencie kiedy dzieci wrócą do domu nie myślę żeby to był dobry pomysł żeby u nas sypiał. Nie wiem zatem jak często może nas odwiedzać i jak te spotkania mają wyglądać.
Chciałabym żeby nadal przyjeżdżał do mnie codziennie ale nie wiem czy to nie za szybko dla dzieci. Dzieci są dla mnie najważniejsze i nie chcę ich skrzywdzić, ale jednocześnie bardzo zależy mi na tym mężczyźnie i chciałabym żeby nasz związek dalej się rozwijał.
Będę bardzo wdzięczna za pomoc.

Odnośnik do komentarza

porozmawiaj z nim i powiedz, że widywanie się codziennie nie jest raczej dobrym pomysłem, bo dzieci mogą to źle znieść. Ja nawiasem mówiąc też sądzę, że to by było zbyt szybko i zbyt nagle dla nich. Muszą się przyzwyczaić i oswoić z tym człowiekiem.Nie powiedziałaś ile lat mają Twoje dzieci, to też wiele znaczy.myślę, że jak mu zależy na Tobie to to zrozumie.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Pojawienie się nowego mężczyzny w Twoim życiu może powodować u Twoich dzieci lęk przed utratą Twojej miłości, odrzuceniem, utratą wyłączności Twojej uwagi i uczuć. Dlatego powinnaś wprowadzać go do Waszego życia stopniowo, aby nagle nie wystąpiły duże zmiany. Postaraj się także nie ograniczać czasu spędzanego z dziećmi. Początkowo lepiej również unikać okazywania sobie czułości w ich obecności.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...