Skocz do zawartości
Forum

Strach przed urodzeniem i wychowaniem dziecka


Rekomendowane odpowiedzi

mam 28 lat 3 dzieci wiek 5,4,2 latka teraz okazało się że znów jestem w ciąży zabezpieczałam się z mężem poprzez gumki,tabletek nie mogę przyjmować!nie panowaliśmy dziecka w sumie to ostatnie też nie było planowane.Fakt że teraz zaszłam w ciąże widać gumka zawiodła.Myśli jakie teraz mam w głowie to że poronię i w rzeczy samej cały czas mam taką nadzieję jestem w 14 tygodniu.strach przed urodzeniem tego dziecka,przed myślą czy dam sobie radę je wychować myśl jest tylko jedna że nie podołam wychować tego dziecka.męża nie ma cały tydzień wraca w sobotę na wieczór a w niedzielę już odjeżdża więc jestem zdana sama na siebie tak wychowałam 3 dzieci i szczerze nie było łatwo teraz chodzi mi po głowie żeby oddać to dziecko po porodzie do adopci ale czy to jest rozwiązanie czy dobrze zrobię.nie wiem co mam robić co myśleć pomóżcie

Odnośnik do komentarza

przede wszystkim porozmawiaj o tym z mężem. Myslę, że tutaj problemem nie jest sama ciąża, ale to, że jesteś w sumie sama jeśli chodzi o wychowywanie dzieci. Poza tym niemów, że nie wiesz czy zdołasz wychować to dziecko, bo przecież ta reszta dzieciaczkow też jest malutka, więc dlaczego akurat tego jednego miałabyś nie wychować? a może się okaże że np. z drugim z rzędu będziesz miała największy problem?
masz dużo czasu, aby się zdecydopwać na oddanie dziecka do adopcji. na razie dbaj o siebie i dziecko, a teraz jest zbyt szybko na podejmowanie jakichkolwiek decyzji.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Rozumiem, że boisz się jak poradzisz sobie z czwórką dzieci. Ale masz już trójkę i poradziłaś sobie z ich wychowaniem. Dlaczego teraz miałoby być inaczej?
Przede wszystkim, tak jak napisała Austeria, powinnaś przekonać męża, że konieczne będzie jego większe zaangażowanie w domu. Zastanów się także czy ktoś inny nie mógłby pomóc Ci przy dzieciach.
Wiem, że kolejna ciąża jest dla Ciebie szokiem, ale na razie nie podejmuj żadnych pochopnych decyzji.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

5 września trafiłam do szpitala dostałam krwawienia i wypadła pępowina i gorączkowałam to był 17 tydzień ciąży z usg okazało się że serce nie bije od 3 tygodni ;( baałam się urodzić to dziecko strach czy sobie poradzę.teraz myślę o nim co dzień co noc.ja je urodziłam było tak maleńkie jak piąstka zostało pochowane.strach w wychowaniu tego dziecka zamienił się w ból że go niema.a może to moja winna może te myśli jakie wtedy miałam może to przez to!!!

Odnośnik do komentarza

Iza, przeżywasz żałobę, to bardzo trudny czas dla Ciebie. Pochowałaś swoje maleństwo, tak się niestety zdarza.,nie miałaś na to wpływu..To że w trudym dla Ciebie okresie przychodziły Ci do głowy
takie myśli to tylko dlatego że miałaś wątpliwości czy sobie poradzisz ,byłaś w szoku...
Masz troje dzieciaczków, dla nich bądz uśmiechniętą,fajną mamą, Ich szczęście zależy od Ciebie.Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...