Skocz do zawartości
Forum

Rozwód z powodu przemocy w rodzinie


Gość Ania Kr.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. może znajdzie się ktoś, kto ma,lub miał podobny problem.Jestem mężatką od 9 lat,mam 8-letniego syna,mój mąż chyba od zawsze nadużywał alkoholu, często też był agresywny w stosunku do mnie,a ostatnio też do syna(wulgaryzmy,poniżanie),było kilka interwencji policji,Niebieska Karta,umorzona jakiś czas temu,była sprawa w sądzie o ograniczenie praw rodzicielskich,też umorzona,bo mąż bał się,więc zmienił postępowanie,a ja widząc jego zmianę,myślałam,że będzie dobrze,potem chodził na leczenie i faktycznie nie pił,był też mniej agresywny.Ale problem istniał zawsze,często nie panował nad sobą,wszystko zawsze musiało być tak,jak on chce.było coraz gorzej,ostatni miesiąc to 3 interwencje policji i znowu Niebieska Karta,zamierzam też złożyć zawiadomienie w prokuraturze o znęcaniu się,pozew o rozwód też złożony.mąż teraz straszy mnie różnymi rzeczami,to obniża moją pewność siebie,ale wiem,że nie wolno mi się poddać,a już na pewno nie wycofać zeznań. Problem jednak w tym,że mamy kredyt na mieszkanie,jest to spora kwota,wystawiłam ofertę sprzedaży,ale od 2 miesięcy małe zainteresowanie,żadne z nas w nim nie zostanie,bo nie da rady,boję się,że jak dojdzie do rozprawy,sąd może uznać,że to nie są warunki do wychowywania dziecka i nam go zabierze,a musimy razem mieszkać,dopóki tego nie sprzedamy,to może trwać jeszcze długo.nie mam gdzie pójść,nawet jak coś wynajmę,on może nie spłacać kredytu,wtedy ja będę musiała.poradźcie co zrobić w takiej sytuacji?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...