Skocz do zawartości
Forum

Chorobliwa zazdrość o narzeczoną


Gość je...o1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Mam na imię Marcin mam 26 lat i jestem chorobliwie zazdrosny o moją narzeczoną. Dokładniej chodzi o to że jak każda kobieta ma kolegów w pracy i po za pracą. Ale problem pojawia sie wtedy gdy słyszę o jednym z nich. Tzn gdy pytam się jak tam w pracy i słyszę że jeden coś tam z nią żartował (jak to w pracy) a mnie już wtedy krew zalewa, wygaduję różne rzeczy wtedy. Oczywiście ufam i wierzę mojej narzeczonej ale sama myśl że rozmawia z którymś z nich mnie denerwuje. Czasami oczywiście są z tego powodu kłótnie. Na początku powiem kilka słów których potem żałuje a potem u mnie załącza się zdrowy rozsądek i myślę co powiedziałem, zawsze sobie powtarzam że to ostatni raz ale przy kolejnej takiej sytuacji problem się powtarza, potem oczywiście staram się to jakoś załagodzić ale jest coraz gorzej. Moja narzeczona już powoli tego nie wytrzymuje ja jej wierzę.Proszę o pomoc co mam z sobą zrobić żeby to się zmieniło, sam już mam tego dość

Odnośnik do komentarza

Zazdrość w związku może wynikać z braku pewności siebie, z braku wiary w siebie, niskiej samooceny, nie pewności tego, że jesteś na tyle wartościowy, aby partnerka chciała z Tobą być. Musisz nad tym popracować, nabrać pewności siebie, że jesteś dla niej idealny, że Ciebie kocha a nie kogoś innego. Musisz nabrac trochę dystansu, bo to normalne, że ludzie ze sobą rozmawiają i żartują. Pomyśl sobie, że Ty też rozmawiasz z innymi kobietami i na pewno starasz się być miły ale to kwestia kultury a nie chęć zaciągnięcia koleżanki do łóżka. Dlatego musisz popracować nad pewnością siebie, rozmawiaj dużo z partnerką, wyjedźcie na weekend abyś nabrał pewności, że jesteś dla niej najważniejszy. Możecie też pójść na imprezę na której będą jej koledzy z pracy. Poznasz ich i zobaczysz że sa zwykłymi facetami, może nawet się zaprzyjaźnicie i zmienisz o nich zdanie. Ostatecznie polecam terapię dla par, ponieważ jak teraz nie zapanujesz nad zazdrością wpędzisz się w syndrom otella a to wymaga już porady psychologa.

http://www.ticker.7910.org/an1cMls0g411100MTAwNDcxNGx8MzU1NjZqbGF8aW4gbG92ZQ.gif

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Tak jak napisała Tarja - nadmierna zazdrość może wynikać między innymi z niskiego poczucia własnej wartości. Dlatego warto popracować nad tym obszarem: przede wszystkim nad samooceną i samoakceptacją. Gdy będziesz bardziej pewny swych zalet, uwierzysz, że Twoja narzeczona nie potrzebuje i nie chce innego mężczyzny poza Tobą.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...