Skocz do zawartości
Forum

Lęk podczas rozmowy z innymi osobami


Gość zi...44

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam 24 lata chciałbym się zapytać co mi jest czuje się dziwnie jestem lękliwy gdy z kimś gadam to się denerwuje nie wiem o czym rozmawiać nie mogę się skoncentrować skupić mam slabom pamieć wszystkim się przejmuje nie mogę być sobom już mnie to dobija przeszkadza mi to w funkcjonowaniu Mam nadzieję, że mi pomożecie. Z góry dziękuję:)

Odnośnik do komentarza

Trudno jest pomóc przez internet, bo praktycznie nie ma jak. No chyba, że rozmową i uzmysławianiem pewnych rzeczy. Przede wszystkim najważniejsze jest źródło lęku/przyczyna. Co powoduje lęk? Czy jest to stres podczas rozmowy, bo jesteś nieśmiały i np. obawiasz się tego, że kiepsko wypadniesz lub powiesz coś nie na temat, czy może jest to lęk spowodowany obecnością osób, ludzi, zwłaszcza obcych. Musisz się zastanowić czego się boisz czy samej rozmowy czy tych osób, bo tak jak w przypadku lęku przed rozmową, musisz popracować nad pewnością siebie, zaufać sobie, porozmaiwać ze sobą w lustrze abyś zobaczył, że wyglądasz całkiem w porządku jak rozmawiasz i nie musisz się niczego obawiać, a jeśli jest to lęk przed ludźmi, przed sytuacjami w których masz z nimi kontakt, warto porozmawiać o tym z psychologiem, bo to mogą być poczatki np. fobii społecznej.

http://www.ticker.7910.org/an1cMls0g411100MTAwNDcxNGx8MzU1NjZqbGF8aW4gbG92ZQ.gif

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Lęk przed kontaktem z innymi ludźmi, przed rozmową z nimi może wynikać z niskiego poczucia własnej wartości. Jeśli tak jest również w Twoim przypadku radziłabym popracować nad samooceną oraz samoakceptacją - doda Ci to pewności w kontaktach z innymi, zmniejszy stres i będziesz czuł się bardziej komfortowo w sytuacjach ekspozycji społecznej. Pod poniższym linkiem znajdziesz wskazówki dotyczące tego, w jaki sposób możesz pracować nad tymi obszarami: Jak podnieść poczucie własnej wartości?
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...