Skocz do zawartości
Forum

Mania wielkości u chłopaka


Gość 123mania

Rekomendowane odpowiedzi

Gość 123mania

Witam,
Mam problem z moim chłopakiem. Ma on straszną manię wielkości. Cały czas powtaża jaki to on nie jest ważny i co on nie potrafi zrobić i że na pewno w życiu coś osiągnie bo jest na to skazany. Każdego poprawia, wydaje mu się że tylko jego zdanie jest służszne i to jego powinni się wszyscy sulchać. Kocham go ale dłuzej nie wytrzymam tego. Rozmawiałam z nim ale on w ogóle tego nie dopuszcza ze z nim jest coś nie tak. On jest idealny, on jest stworzony do wielkich rzeczy a nie do takich popierdułek. Co robić?

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Przesadnie zawyżona ocena własnej wartości i znaczenia, duża potrzeba uznania i pragnienie bycia w centrum zainteresowania innych osób, postawa roszczeniowa i "eksploatowanie" innych ludzi, zazdrość i brak empatii mogą sugerować osobowość narcystyczną. Jednak pod tą fasadą kryją się duże pokłady lęku - o brak akceptacji, o to, że może się okazać, że tak naprawdę nie jest się takim idealnym jak wizerunek, który został stworzony.
W takim przypadku warto byłoby namówić go na wizytę u psychologa. Oczywiście nie będzie to łatwe. Musisz uzbroić się w cierpliwość. Okazuj mu akceptację, pokaż, że popełnianie błędów jest rzeczą ludzką. Przekonuj go stopniowo - mów, że wizyta u psychologa nie oznacza tego, że go nie akceptujesz, ale że taka rozmowa może przyczynić się nie tylko do poprawy jego życia, ale również Waszego związku.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Co psycholog tu radzi, obchodzić się jak z jajkiem z takim pajacami. Co to pomoże? Takim typom pomaga tylko kubeł zimnej wody na głowę. Najlepiej publicznie, bo prywatnie to nie tylko nie uwierzy, ale ubliży i zacznie unikać tej osoby realnie patrzącej na niego.
Tacy ludzie jak ten z opisu moga tylko współżyć społecznie i rodzinnie z pokornymi cielętami, w ich mneimaniu gorszymi od nich, bo czego pycha nie znosi najbardziej - to drugiej pychy.

Odnośnik do komentarza
Gość Dzia-maa

też mam w klasie takiego chlopaka, ktory ciągle sie przechwala i mysli że jest najmądzrzejszy. fakt, on naprawde dobrze sie uczy ale mozna przecież dobrze sie uczyć i nie trzeba byc przy tym tak chamskim.
uwazam że powinnaś wprost powiedziec swojemu chlopakowi, że nie lubisz ludzi ktorzy tak sie zachowują, denerwuje cie to. powiedz mu że jeżeli sie nie zmieni poprostu od niego odejdziesz. Jezeli to nie zrobi na nim wrażenia, odejdź od niego, chyba że naprawdę bardzo go kochasz. może z czasem przyzwyczajisz sie do tego i przestanie ci to przeszkadzać.

Odnośnik do komentarza

Jeśli już tego nie wytrzymujesz - zakończ ten związek.
Wystaw go na próbę, niektórzy tacy są, że nie zrozumią puki nie posmakują :) .
Wytłumacz mu dlaczego zrywasz i postaw sprawę jasno. Jeżeli pod presją obieca Ci, że się zmieni - daj mu szansę. Ale jeżeli nie dotrzyma obietnicy - powiedz że ją stracił i wtedy zerwij. Możliwe, że potem zrozumie i będzie o ciebie zabiegał.
Druga opcja to taka, że puści cię bez sprzeciwów - na jedno wyjdzie . będziesz miała spokój. Bo wtedy udowodni, że jest zapatrzonym w siebie gnojkiem, który ani trochę na ciebie nie zasługiwał.

Może to być dla ciebie trudne, ale ja tyko ci poradziłam, a ty zawierz swojej intuicji i zrób to, na co jesteś gotowa ;)
No to powodzenia :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...