Skocz do zawartości
Forum

Naturalne metody na leczenie bezsenności


Gość monikafac

Rekomendowane odpowiedzi

Najpierw musisz porozmawiać z lekarzem i psychologiem o odstawieniu leków, bo wiadomo, że jesli się uzalezniłaś, to nie bedą pomagały a uzaleznienei będzie psychiczne, że musisz zażyć lek. Dlatego w pierwszej kolejności musisz zadbać o swoje zdrowie i walczyć z uzależnieniem od leków. A gdy już Ci się uda, najlepiej przebadac sie neurologicznie co moze powodowac bezsennosc, psychologicznie, czy ma to podloze wynikajace z natury psychologicznej i w danym kierunku rozpoczac terapie. Mozesz tez skorzystac z poradni leczenia bezsennosci, nauczyc sie pewnych metod przygotowywania sie do snu itp.

Jak nie spisz poczytaj sobie np tutaj:
http://portal.abczdrowie.pl/bezsennosc
Waze abys odstawila leki bo w tej chwili juz Ci nie pomagaja dziaja na autosugestie i uzaleznilas sie psychicznie od nich.

http://www.ticker.7910.org/an1cMls0g411100MTAwNDcxNGx8MzU1NjZqbGF8aW4gbG92ZQ.gif

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Zgadzam się z Tarją. Na początku powinnaś zadbać o odstawienie leków nasennych.
Bezsenność może być spowodowana wieloma czynnikami - mogą to być zaburzenia psychiczne, neurologiczne lub somatyczne. Dlatego warto by było wykonać szczegółową diagnostykę, aby wykryć przyczyny bezsenności.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość Klaudia892

Sama zawsze bałam się silnych leków na receptę, właśnie z uwagi na możliwość uzależnienia. Miałam jednakże bardzo długo kłopoty z zasypianiem i kiedy domowe sposoby nie pomogły, sięgnęłam po forsen z melatoniną. Brałam go może 3 tygodnie, a po tym mój organizm wrócił do normy. Poprawiło mi się ogólne samopoczucie i śpię teraz bez jakichkolwiek proszków.

Odnośnik do komentarza
Gość M.Marianna

Z tego, co wyczytałam na pocztazdrowia , w czasie bezsennej nocy warto zjeść ciastko, ponieważ cukier ułatwia doprowadzenie tryptofanu do mózgu (według dra Richarda Wurtmana), który powoduje rozprężenie organizmu. Moim zdaniem walkę z bezsennością, warto zacząć od naturalnych metod.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...