Skocz do zawartości
Forum

Uczucie ściskania w klatce piersiowej przy nerwicy lękowej


Gość pr...ki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Choruję na nerwicę lękową od roku.Od stycznia tego roku przyjmuję citabax 10mg z rana.Przez długi czas było w miarę znośnie tzn nie miałem już silnych ścisków w klatce i brzuchu pozostało tylko słuchanie własnego serducha bo je słyszę.Ale od nie dawna znów wrocił ścisk w klatce i brzuchu, dodam że te ściski nie mają miejsca ciagle tzn 10 min jest a puzniej nie,pomimo tego że dalej przyjmuje leki.Co mam zrobić?Jestem w trakcie żucania papierosów zarzywam TABEX,ale to nie od tego bo już raz go zarzywałem i nic podobnego się nie działo.Przyznam się że wypiłem 2 piwa dzień przed powrotem tych ścisków.Ale to też nie to bo to nie pierwszy raz w małych dawkach.
Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza

Są 3 możliwości skąd te uciski:
1. organizm przyzwyczaił się do leku i ta dawka jest juz dla niego za mała dlatego pojawiły sie uciski - wtedy powinienes isc do lekarza zbadac sie i mozliwe ze zwiekszyc dawke lub zmienic lek
2. mozliwe ze pigulki ktore bierzesz na rzucanie palenia koliduja z lekiem
3. mozliwe, ze piwo zawazylo i spowodowalo takie objawy i jest to mozliwe nawet przy malej dawce

dlatego odstaw piwo, porozmawiaj ze swoim lekarzem czy mozesz brac pigulki na rzucanie papierosow, jesli nie - odstaw, jesli tak, upewnij sie ze terazniejsza dawka leku jest dla Ciebie dobra.

http://www.ticker.7910.org/an1cMls0g411100MTAwNDcxNGx8MzU1NjZqbGF8aW4gbG92ZQ.gif

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Tak jak napisała Tarja - być może potrzebujesz większej dawki leki, dlatego warto by było skonsultować się z lekarzem.
Pamiętaj także, żeby unikać alkoholu. Połączenie takich leków z alkoholem jest ryzykowne.
Nasilenie objawów nerwicowych może być również spowodowane stresem. Zastanów się więc, czy ostatnio nie znalazłeś się w nerwowej sytuacji. Zadbaj o spokój i wykonuj ćwiczenia relaksacyjne.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...