Skocz do zawartości
Forum

Faworyzowanie ucznia przez nauczycielkę


Gość ks...11

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ks...11

Witam, chodzę do liceum i mam pewien problem. Pewien nauczyciel mnie polubił. Pewnego razu doszło do tego, że nawet mi przestał zauważać błędy na kartkówce. Wszyscy mi mówili że mnie lubi ale ja uznałem że to jest niesprawideliwe z kalsą i postanowiłem z nia pogadać. Za pierwszym razem nic nie pomgło. Drugim razem zauważyła u mnie błąd popodkreslała w jednym zadaniu najpierw mi postawiła 4 a pózniej zmieniła na 5. Kolega obok spisał ode mnie to zadanie i jemu to przekresliła a mi nie. Znowu uznałem że muszę z nią porozmawiąc, więc poszedłem z moim kolegom pogadać mówię że to niesprawiedliwe z klasą i nagle zadzwonił telefon i rozmawiała przez 5 min aż w koncu zjawiły się jakieś osoby. Gdy pani skończyła zaczęła dalej ze mną rozmawiać przytych osobach i w końcu nazwała mnie psychicznym człowiekiem i kazała wyjsć. Od tego czasu trochę minęło i jak narazie nic nie mówiła( może zapomniała jest juz starsza) ale za to słyszałem jak tamte osoby kilka razy mnie omawiały. Siostra mówiła że im przejdzie. Boję sięjedynie że na koniec roku się cała klasa dowie o tym i wszyscy mnie będą uważać za jakiegos głupiego. Co mam robić ??

Odnośnik do komentarza

Fajnie, że masz świadomość tego, że takie faworyzowanie nie jest dobre, z dwóch powodów: po pierwsze Twoi znajomi będą zazdrośni i będą mieli do tego pełne prawo, a przez to stracisz ich sympatię, a druga sprawa jest taka, że będziesz miał dobre oceny pomimo błędów i nigdy nie nauczysz się ich poprawiać - tu chodzi o Twoją przyszłość. Poczekaj trochę zobaczymy jak się sytuacja wyjaśni na kolejnej kartkówce. Jeśli zobaczysz, że pani znowu stawia Ci wyższą ocenę pomimo błędów, powiedz, że czujesz się niekomfortowo w takiej sytuacji i chciałbyś być obiektywnie oceniany. Jeśli ona tego nie potrafi niech to robi inny nauczyciel tego przedmiotu. Jeśli oceni Cie słusznie - to znaczy, że wzieła sobie te sytuacje do serca. Natomiast jesli powie Ci cos niemiłego, że jestes psychiczny czy głupi itd - powiedz o tym mamie i pedagogowi szkolnemu, możliwe, że ta pani powinna już sobie odpuścić nauczanie. Mozliwe ze jej sie dobrze kojarzysz przypominasz kogos i dlatego tak robi, ale musi wiedzieć, że po prostu Cie krzywdzi.

http://www.ticker.7910.org/an1cMls0g411100MTAwNDcxNGx8MzU1NjZqbGF8aW4gbG92ZQ.gif

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Dobrze, że masz świadomość, że postępowanie Twojej nauczycielki jest niesprawiedliwe - nauczyciel ma obowiązek traktowania wszystkich uczniów tak samo.
Ty ze swojej strony niczym nie zachęciłeś nauczycielki do takiego postępowania. Wręcz przeciwnie - zwróciłeś jej uwagę. Więc nie przejmuj się plotkami w klasie. Zbliżają się wakacje, Twoi koledzy będą mieć na pewno inne tematy do rozmów.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...