Skocz do zawartości
Forum

Jak zerwać z chłopakiem?


Gość sacura

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie! Być może mój problem wydaje sie dziwny, ale tym niemniej...Spotykałam się z chłopakiem przez 2 miesiące, niedużo, ale jednak już jak mówi, zackochal sie we mnie i chce codziennie sie spotykać. Za ten czas go lepiej poznałam i go nie kocham, nie chce się wiecej spotykać i mówiłam, że lepiej zostańmy przyjaciółmi, a on jak gdyby nie rozumie i nie słyszy, co ja do niego mówię! dalej swoje jak ta starta płyta, że nie, że mnie kocha i wszystko się ułoży. Już mnie tym nudzi i nie odbieram telefonów, chociaż jest to dobry człowiek i chciałbym z nim utrzymywac kontakt. Jak zerwać z chłopakiem , go nie skrzywdzić ale żeby do niego dotarło?

Odnośnik do komentarza

wiesz nie da się zerwać i kogoś nie skrzywdzić.... tak się nie da. Szczególnie jeśli się zakochał. Skoro jak piszesz nie kochasz go to mu to powiedz, nie mów że zostaniecie przyjaciółmi, bo to daje jakąś nadzieję, tylko powiedz mu prawdę, przynajmniej bądź z nim szczera.

Nigdy więcej nie patrz na mnie takim wzrokiem
Nigdy więcej nie podnoś na mnie głosu
Nigdy więcej nie zatruwaj słów gorycz

Odnośnik do komentarza

"Jak zerwać z chłopakiem , go nie skrzywdzić ale żeby do niego dotarło?"

Czyli klasyka kobieca: zjeść ciastko i je jednocześnie mieć.
Lepiej zapytaj się siebie samej czemu boisz się otwarcie pokazać prawdę jemu i otoczeniu, że go nie kochasz, i to ty będziesz odpowiedzialna za zerwanie tej znajomości.

Odnośnik do komentarza

jak Ty to sobie wyobrażasz, on Cię kocha, Ty z nim zerwiesz, i on ma nie być skrzywdzony? Zawsze go skrzywdzisz, przecież go zostawiasz, nie chcesz go, to będzie bolało bez względu na sposób w jaki mu to przekażesz.
Zastanów się może i powiedz szczerze przed samą sobą, czy to nie jest przypadkiem tak, że nie chcesz w pełni brać odpowiedzialności za niego i a ten "związek"? Chcesz wyjść z tego z twarzą, żeby nie miał do Ciebie żalu, a najlepiej żeby powiedział z uśmiechem"spoko, nic się nie stało?"Niestety musisz dojrzeć do tego, że "jesteśmy odpowiedzialni za tego, kogo oswoiliśmy".

Odnośnik do komentarza

dzieki wam za odpowiedzi! wlasnie boje sie mowic otwarci w oczy prawde, boje sie i nie chce..stosuje czasami glupia metode, dziecinna, ze po prostu uciekam, nie odzywam sie, zanikam. Ale czy wlasnie, nie da sie zostac przyjaciolmi z bylym chlopakiem?

Odnośnik do komentarza

ojjj zle to wrozy ja mialam takiego chlopaka ktory nie mogl sie odczepic, mowilam mu ze nic z tego niby wiedzial ze juz koniec ze nie jestesmy para tylko przyjaciolmi a mimo to dzwonil przylazil itd. strasznie byl namolny. musisz mu wprost powiedziec ze to koniec nic nie czujesz przykro mi, zadzwonisz. i baj

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Zakończenie związku jest zawsze bolesne i trudne. Jednak nie powinnaś uciekać od prawdy. On na nią zasługuje, nie powinnaś go karmić złudną nadzieją.
Co do przyjaźni między "byłymi". Nie jest to na pewno łatwe. Jeśli jedna strona czuje coś więcej niż przyjaźń to nie może być o niej mowy.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość Tańcząca wariatka

jak dla mnie to nie da się być przyjaciółmi z chłopakiem z ktorym się było. To taki piękny zwrot którego używa się by zamiast nic z nas nie bedzie. Każdy wie że przyjaciółmi już nie będziecie. Po za tym jak ty sobie to wyobrażasz.? Ze on bedzie zakochany i będzie latał koło ciebie z nadzieją ze to tylko przejściowy kryzys a ty będziesz udawać że to przyjaźń. - bezsensu

Odnośnik do komentarza

Sacura, ty mówiąc mu: "zostańmy przyjaciółmi" mówisz mu w kobiecym języku "pary z nas nie będzie". I dla mnie to jest jasne. Ale wiedz, że wielu mężczyn nie rozumie kobiecego języka, ba wiele kobiet nie rozumie, skoro komentują tutaj możliwości "przyjaźni" po rozstaniu.

Jedyne co może ci pomóc, to zacząć mówić w języku mężczyn, czyli do bólu dosadnym.

Odnośnik do komentarza

Naprawde? ale nie chce nikogo ranić..bo w sumie on jest dobry dla mnie, nie skrzywdził nigdy, tylko chcę być z nim uczciwa i powiedzieć, że nie mogę z nim być, zeby nie robił sobie nadziei. A właśnie, jak sie zachowywać, zeby takiej nadziei chlopakowi nie robic??

Odnośnik do komentarza

tia.. okej... to jest tak jakby powiedzieć drugiej osobie nie jesteś dla mnie wystarczająco dobry ale chcę Cię mieć w pobliżu na wszelki wypadek.. tak ja to odczuwam.. co innego jak ta przyjaźń sama się tworzy po latach jak się znacie a co innego walnąć "zostańmy przyjaciółmi" i....umownie nimi być :| trochę bez sensu

Odnośnik do komentarza
Gość Puszysta07

Wicie mi sie wydaje ze mozna sie rozstac z chlopakiem i zostac z nim w dobrych relacjach. Trzeba z nim porozmawiac, powiedziec ze jest dobrym czlowiekiem ale nie kochasz go, jest dla ciebie tylko przyjacielem i chcesz zeby byl szczesliwy i dlatego wlasnie musicie sie rozstac zeby mogl szukac sobie innej dziewczyny

Odnośnik do komentarza

Puszysta07:
Chyba nikt o kim myślałaś na poważnie, cię nie rzucił jeszcze.
Tutaj się myli notorycznie pojęcie kolegi z przyjacielem. Jednynym mozliwym przyjacielem płci męskiej dla kobiety może tylko byc jej własny mężczyzna (chłopak, narzeczony, mąż). Jak sobie wyobrażacie taką intymność jak jest w przyjaźni (co własnie odróżnia ją od koleżeństwa) z obcym mezczyną, gdy kobieta jest zamężna albo w trwałym związku na dobrej drodze do małżeństwa? Albo z byłym chłopakiem? Czy obecna dziewczyna jakiegoś chłopaka pozwoli mu na intymne spotkania z "przyjaciółką", która jest tak naprawdę jego byłą dziewczyną?
Przyjaźń po rozstaniu jest niemożliwa.

Odnośnik do komentarza

Buquile, masz racje i ja się z tobą zgadzam! Ja może powinna się uczyć mówić nie, bo jestem zbyt dobra (nie chwalę się, bo sama od tego potem cierpię..) i ciężko mi jest powiedzieć :wiesz, jesteś fajny, ale nie chcę z tobą być i lepiej się rozstać".

Odnośnik do komentarza
Gość PSYCHOPATA

buquile nie wiem czy zauważyłeś,ale facetowi też jest cieżko przyznać się do tego,że został rzucony przez kobietę.
Widzę,że masz chyba jakieś uprzedzenia co do płci przeciwnej.Wprost nie możesz się powstrzymać od używania słów:kobieta,kobieca logika,kobiecy rozum.
Mam dla ciebie propozycję,jeśli tak uwielbiasz komentować wszystko z takim zapałem równym serii z karabinu maszynowego,to zostań komentatorem sportowym.Euro tuż,tuż.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...