Skocz do zawartości
Forum

Strach przed duchami u nastolatka


Gość Ma...Cs

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Ma...Cs

Witam mam 13 lat i boję się spać od małego mam takie problemy boję sie duchów one istnieją ale się ich boje, czasami zakrywam się kołdrą i się cały poce :(, często budzę się o 3 w nocy. Mialem parę razy Zlewany Wosk o ile wie pan co to jest ale i tak mało pomaga jak byłem mały to pomagało lecz teraz nie za bardzo... Prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza

Nie wiem co to jest zlewanie wosku podejrzewam że jakieś wróżbiarstwo ot lejemy wosk i wyczytujemy z tego co chcemy - zabobony rodem z 18 wiecznej wsi.
Eh... no więc. Twój strach przed duchami jest spowodowany tym, że sam się napędzasz tym strachem. Jesteś przekonany, że są i dlatego każdy powiew wiatru czy drgnięcie liścia kwiatka interpretujesz jako znak od ducha. Duchów nie ma a nawet jesli są to i tak nie chowasz się przed nimi pod kołdrą ;) Myślę, że jeśli Twój lęk jest faktycznie tak poważny jak opisujesz powinieneś porozmawiać na ten temat z psychologiem, bo jeśli Twoje przekonania i lęk będą żyły w Tobie i się nasilały wpędzisz się w jakąś nerwicę, albo schizofrenie i zaczniesz widzieć lub słyszeć coś, czego nie ma. Jesteś w okresie dojrzewania, nakręcasz się grami czy filmami, umysł może płatać Ci figla. Dlatego nie rozmyślaj o tym unikaj gier czy filmów które Cię w jakiś sposób stresują, przed snem wypij melise i powtarzaj sobie, że to tylko Twoja wyobraźnia.

http://www.ticker.7910.org/an1cMls0g411100MTAwNDcxNGx8MzU1NjZqbGF8aW4gbG92ZQ.gif

Odnośnik do komentarza
Gość girl with a tatoo

To taki wiek, ze jeszcze mozna sie bac duchow;-) A moze jeszcze dot ego ogladasz straszne filmy o duchach i masz dobra wyobraznie? chociaz, kto wie, moze duchy i istnieja, ale ja wierze w te dobre;-) Nie boj sie, trzeba okielznac swoj strach.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Na początku zastanów się, skąd wziął się Twój strach przed duchami. Może w dzieciństwie obejrzałeś jakiś straszny film lub wysłuchiwałeś opowieści o duchach. Zastanów się również jakie masz wyobrażenie duchów, co Cię w nich przeraża - wygląd czy to, co w Twoim przekonaniu mogą Ci one zrobić. Jak już dotrzesz do źródła swoich lęków spróbuj wyobrażać sobie sytuacje, które go wywołują. Pozwoli Ci to na oswojenie się ze strachem, a tym samym na jego zmniejszenie.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...