Skocz do zawartości
Forum

Związek z mężczyzną po odstawieniu marihuany


Gość an...is

Rekomendowane odpowiedzi

Gość an...is

Witam Serdecznie,
Mam ogromny problem ze swoim mezczyzna, ktory wlasnie odstawil Marihuane. Nie wiem do kogo sie zwrocic, nie wiem tez jak mu pomoc. Wszystko bylo ok, mielismy plany kupna domu w przyszlym roku i zalozenia rodziny, dlatego tez zdecydowal sie na rzucenie palenia. Palil konopie od 18 roku zycia i nigdy nie przestal do teraz, dodam, ze ma 40 lat. Ciesze sie strasznie, ze rzucil ale to, co sie z nim dzieje jest nie do opanowania. Pomijam zmiany nastroju z bardzo nerwowego na bardzo pozytywny, juz nawet jak sie drze, albo jest niemily nie reaguje bo wiem, ze zaraz mu przejdzie w druga strone. Nikomu sie nie przyznal ile palil, nawet lekarzowi, rzuca sam, na plastrach nikotynowych ktore maja sie nijak to thc zawartego w marihuanie.
Do wczoraj bylo wszytstko dobrze, nagle opanowala go jakas paranoja, ze wszystko co przeszlismy przez ostatnie 4 lata to dno, ze teraz dopiero widzi, kiedy ma czysty umysl, ze przy jego obecnosci flirtowalam z jego kumplami albo sie z niego wysmiewalam. Ze jestem niewdzieczna, ze nie uprawiamy sexu, kiedy kochalismy sie ostatni raz 3 dni temu, ze nie wychodzimy razem. To wszystko absurd! Tak jakby te 2 tygodnie, kiedy rzucal palenie to byla cala wiecznosc....Do tego wyciaga jakies klotnie sprzed 3 lat i wciaz mowi, ze nie ma sensu bycie razem. Przed wczoraj spedzilismy wspaniale wieczor smiejac sie do rozpuchu i przytulajac caly czas. Nie wiem co sie dzieje. Czy te paranoje sa normalne, jak jemu pomoc? jak nam pomoc? on jakby nie slyszal co do niego mowie ? wciaz wymysla nowe historie z naszego zycia, ktore w ogole nie mialy miejsca twierdzac, ze teraz ma czysty umysl i wszystko widzi...

Odnośnik do komentarza

Twój partner bardzo długo palił marihuanę, na pewno się od niej uzależnił, a odstawienie powoduje nie tylko efekty uboczne odstawienia jak po prostu chęć zapalenia i złe samopoczucie czy wahania nastrojów, ale może powodować skutki uboczne wynikające z uszkodzenia układu nerwowego, bo jak wiesz marihuana oddziałuje na układ nerwowy po tylu latach palenia ten układ potrzebuje marihuany bo bez niej jest niesprawny. Mogą pojawić się właśnie paranoje, lęk, strach, wahania nastrojów, nawet depresja. To co opisujesz brzmi bardzo poważnie, Twój partner zdecydowanie powinien zasięgnąć porady psychologa lub psychiatry bo w jego przypadku rzucenie marihuany nie będzie proste i nie wiem czy nie będzie potrzebował terapii odwykowej. Musisz z nim na spokojnie porozmawiać, bo sam sobie może nie poradzić. Samopoczucie będzie się pogarszało i albo zapali ponownie albo pozostaną mu dziury w pamieci i jego zachowanie nie będzie tak jak dawniej. Będzie innym człowiekiem. Musicie zasięgnąc porady specjalisty to co się z nim dzieje to reakcja uzależnionego na brak narkotyku!

http://www.ticker.7910.org/an1cMls0g411100MTAwNDcxNGx8MzU1NjZqbGF8aW4gbG92ZQ.gif

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Marihuana uzależnia głownie psychicznie. Drażliwość, gwałtowne zmiany nastroju, zaburzenia snu są objawami zespołu abstynenckiego. Jednak niepokojące jest to, że Twój mężczyzna wymyśla historie, które nie miały miejsca, że wydaje mu się, że flirtujesz z innymi mężczyznami. W związku z tym radziłabym konsultację u lekarza psychiatry, gdyż z przewlekłym używaniem marihuany mogą również wiązać się psychozy schizofreniczne.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość Puszysta07

Chciałam powiedziec zebys poszla z nim do psychologa albo do psychiatry ale wydaje mi sie ze nie zgodzil by sie na to, moze sprobuj najpierw z nim porozmawiac, ze to co sie z nim dzieje, nie jest normalne i ze ta cla sytuacja nie jest dla ciebie przyjemna, sprobuj go tak stopniowo przekonywac do wizyty u psychologa

Odnośnik do komentarza
Gość Zbyszekzkalisza

Jest to jak najbardziej normalne ze po takim okresie palenia, nagły brak thc powoduje rożne skutki uboczne. Za 1-3 miesiące powinno być tak jak by nigdy nie zaczoł palić ( chyba ze miał skłonności schizofreniczne ). Chodzenie po psychologach itp. jest niepotrzebne, wystarczy poczekać.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...