Skocz do zawartości
Forum

Uczucie odrealnienia przy paleniu marihuany


Gość t....ce

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałem się spytać eksperta, ponieważ w sieci znalazłem 2 różne wersje, otóż od 1,5 roku pale codziennie marihuane (były jakies odstępy 2 tygodniowe) od jakiegoś czasu jak nie pale mam tak, że jakbym niebył na jawie takie uczucie, nie wiem czy jest się czym martwić czy nie, dlatego chciałem zapytać państwa.

Odnośnik do komentarza

Mozliwe, że uzalezniłeś się od marihuany, paląc ją regularnie czujesz się dobrze natomiast gdy brak marihuany masz odczucie odrealnienia, depersonalizacji. To poważna sprawa, na Twoim miejscu zaprzestałabym palenia marihuany w ogóle i zgłosiła się do psychologa aby rozpocząć terapię. Możliwe, że terapia pomoże jesli nie, psycholog pokieruje Cię do psychiatry a ten mozliwe, że na leczenie szpitalne - odwykowe. Marihuana może powodować uczucie odrealnienia może powodowac nawet depresje, myśli samobójcze, ma wiele skutków ubocznych, które własnie zaczynasz odczuwać. Dlatego nie ryzykuj - rozpocznij leczenie odwykowe! Ja bym zaczela sie martwic bo ten stan moze sie nasilic!

http://www.ticker.7910.org/an1cMls0g411100MTAwNDcxNGx8MzU1NjZqbGF8aW4gbG92ZQ.gif

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
U części osób aktywnie uzależnionych od marihuany mogą wystąpić zaburzenia psychotyczne. Ich objawy to między innymi pobudzenie psychoruchowe, zaburzenia orientacji, depersonalizacja (czyli uczucie, które opisałeś), urojenia prześladowcze, lęk oraz omamy.
Oprócz tego może wystąpić zespól apatyczo - abuliczny. Czyli zmniejszenie zainteresowań, bezczynność, zobojętnienie uczuciowe, spadek motywacji, zaburzenia koncentracji uwagi i pamięci.
Marihuana uzależnia głównie psychicznie, dlatego powinieneś zgłosić się do psychologa i rozpocząć terapię.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Marihuana jest uważana za tak zwany narkotyk rekreacyjny, nieszkodliwy i niewywołujący uzależnienia. Ale jest to fikcja. Co prawda THC nie uzależnia fizycznie, ale psychicznie. Szybkość uzależnienia zależy od indywidualnej podatności na substancje psychoaktywne. I nie oszukuj się, że ona Ci nie zaszkodzi - nałogowe palenie marihuany powoduje szereg konsekwencji zdrowotnych - między innymi tak zwany zespół apatyczno - abuliczny. Więcej o wpływie marihuany na organizm przeczytasz pod poniższym linkiem :Uzależnienie od marihuany.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...