Skocz do zawartości
Forum

Związek z mężczyzną po rozwodzie


Gość violet cat

Rekomendowane odpowiedzi

Gość violet cat

Mam 28 lat i poznałam mężczyzne 30 lat. Jest po rozwodzie. Rozwiódł się rok temu mają dziecko z byłą zoną. Pobrali się, bo ona była w ciązy, byli razem długo ale jako małzenstwo niecałe 2 lata. Oboje chcieli sie rozwiesc nie układało im się. On mieszka sam wynajmuje stancje ona wróciła z dzieckiem do rodziców. Nie mają kontaktu tyle co raz dziecko sobie przekazuja ale nie jest to zbyt czeste bo ona nigdy nie ma czasu i tak naprawde mój przyjaciel widzi dziecko raz w miesiącu.
Jednak mój problem jest nieco inny. zastanawiam się czy związek z takim mężczyzną ma sens. Bardzo mi się pdooba zauroczył mnie sobą, jest romantyczny odpowiedzialny ma poczucie humoru. Ale boli mnie że miał żonę. Że nie będe już dla niego tą pierwszą i wyjątkowa. Boje sie ze bedzie mnie do niej porównywał, jego była jest naprawde sliczna zgrabna długie włosy ładne oczy, ja w proownaniu z nia to szara myszka. Boje sie ze bede tą druga ze bede gorsza, brzydsza i ze moze bedzioe mnei porownywal ze tamta byla lepsza. Ze nasz zwiazek to bedzie takie odgrzewanie kotleta, ze juz mial zone juz mial slub itd ze to nie bedzie dla niego takie podneicajace jak za pierwszym razem. Nie wiem czy jasno to pisze ale chodzi mi o to, ze te najwazniejsze dni - slub porod dziecka itd, ma juz za soba, ze ja bede tym zastepstwem. Nie wiem czy jest sens sie wiazc z takim mezczyzna, jest naprawde cudowny ale boje sie ze nie zniose tego ze to wszystko juz ma za soba ze jestem tą drugą.

Odnośnik do komentarza
Gość Anetaaa87

Ja mam narzeczonego(juz) ktory jest 2 lata po rozwodzie, nie ma jednak dziecka. i wiesz, to ma sens, teraz ja jestem ta najwazniejsza. kazde z nas ma za soba przeszlosc, nie zmienisz tego. Jesli obojgu wam zalezy to walcz o to by swiata poza Toba nie widzial

Odnośnik do komentarza
Gość Komercha

wiesz nie zawsze jest tak że z pierwszą osobą nam wychodzi. Czasami jest tak ze trafiamy na nasza połowkę za drugim, trzecim razem... człowiek czasami się myli. Moim zdaniem taki związek ma szanse, bo przeciez człowiek może pokochać po raz drugi.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Oczywiście, że taki związek ma sens. Nie musisz się obawiać, że będzie porównywał Cię do swojej byłej żony - czy Ty porównujesz go do swoich byłych partnerów?
Wiem, że boisz się, że będziesz tą drugą - ale musisz sobie uświadomić, że teraz jest z Tobą i to Ty jesteś dla niego najważniejsza.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość buquile

Napisałaś niepokojącą rzecz o tym męzczyźnie, że długo był ze swoją kobietą, ale w małżeństwie tylko 2 lata a pobrali się tylko o dziecko.
Mówi to wiele o tym facecie: jest osobą nieodpowiedzialną i nie umie podejmować stanowczych i konkretnych decyzji. Potrafi być też z kimś, nie kochając.
Lepiej byś to wiedziała zanim się z nim zwiążesz.

Odnośnik do komentarza
Gość buquile

"Nie musisz się obawiać, że będzie porównywał Cię do swojej byłej żony - czy Ty porównujesz go do swoich byłych partnerów?"

No nie takiego stwierdzenia od kobiety, a jeszcze od psychologa - to bym się nie spodziewał.
Czy pani Katarzyna-forumowy expert nie ma koleżanek?
Ja sam będąc mężczyzną nie raz słyszałem od kobiety że obecny ma to a tamto, ale brakuje jej u niego czegoś, co miał jej były itp.

Odnośnik do komentarza
Gość violet cat

wiesz, on mi tak mówi, że dla dobra dziecka sie pobrali, ale skoro byli ze soba dlugo tzn ze miedzy nimi bylo uczucie na pewno sie kochali a dezycja o slubie sformalizowaniu zwiazku byla przz wzglad na dziecko to fakt ale uczucie na pewno wg mnie bylo. Ja wiem ze sie mimowolnie porownuje boje sie ze on tez beedzie porownywal i ze jego byla bedzie dla niego takim utraconym idealem

Odnośnik do komentarza
Gość buquile

A jeśli tylko przez dziecko się pobrali (co i tak sie skończyło rozwodem) - to znaczy że miłosci pomiędzy nimi dwojgiem - nie było.
Więc powiedz to po co był z tą kobietą? Dla wygody, seksu, bał się samotności?
Po co by nie był, na pewno nie był z miłości.

Uważaj, bo historia lubi się powtarzać.

Odnośnik do komentarza

Ja tez jestem z facetem ktory ma za soba juz jedno malzenstwo, ale nie przeszkadza mi to w zaden sposob, nigdy nie porownywal mnie do swojej bylej... Jestesmy bardzo szcesliwi ze soba, czego i tobie rowniez zycze

Odnośnik do komentarza
Gość Gadusia

Jeśli jest romantyczny , odpowiedzialny, kochający itd To powiedz mi dlaczego tamta 1 zona też chciała rozwodu? Zawsze jest drugie dno. Mają roczne dziecko, powiedz jakim jest ojcem, że zostawia babę i swoje dziecko, co gorsza nie zabiega o widzenia(napisałaś raz w miesiącu) Może ona nie chcę mu dawać dziecka, ale gdyby on je kochał to walczył by choćby drogą sądową o widzenia..Pewnie sobie myślisz, że to nawet dobrze, że dla Ciebie ma więcej czasu, ale pomyśl , że zajdziesz w ciąże, urodzisz, a on znajdzie sobie nową i wasze dziecko, będzie tak samo odwiedzał..Cała sytuacja przykra..
Moim zdaniem facet przechodzi mały kryzys z dzieckiem jednak sporo obowiązków, życie się bardzo zmienia i potrzebował odskoczni, wydaję mi się, że on do nie wróci

Odnośnik do komentarza
Gość gosiaczek1553

ja też kontaktuje się z rozwodnikiem, jednego dnia mówi, że mu się podobam, że mu na mnie zależy, że chciałby, żebym była matką jego dzieci (nie ma dzieci ze swoją ex)a następnego dnia milczy, nie odzywa się. Jak mu zaufać?

Odnośnik do komentarza

A długo trwa ten kontakt? Może facet mieć przykre doświadczenia które dalej w nim pracują. Nie wypada wypytywać o eks żonę, lecz niekiedy osoba mająca problemy z przeszłością sama się zdradza, podając informacje chociażby te dotyczące rozpadu małżeństwa. Zaufanie się buduje słowami, popartymi czynami. Swoje powinien wytłumaczyć, o ile zdaje sobie sprawę z tego, co zaproponował.

Odnośnik do komentarza
Gość Martita.89

Po prostu boi się po raz kolejny zostać zraniony i widocznie sam w jakimś tam stopniu wacha się - czy wejść w związek czy nie..

Zaufanie buduje się wspólnie, na pewbo jemu będzie ciężej zaufać Tobie, ponieważ przeżył już zawód miłosny.

Jeśli chcecie, żeby coś wyszło z tej znajomości musicie nad nią pracować wspólnymi siłami - i nie zapominajcie o szczerości, porozmawiaj z nim wprost o swoich odczuciach na ten temat..

Odnośnik do komentarza
Gość gosiaczek1553

tak ogólnie to znamy się prawie od dwóch lat i już wtedy wiedziałam, że mu się podobam. Kontakt był jednak ograniczony, życzenia z okazji różnych świąt czasem jakieś rozmowy mało znaczące. Kontakt odnowiliśmy teraz ja rozstałam się ze swoim facetem, i wtedy powiedział, że rozstał się z żoną. i to on w sumie pomógł mi się pozbierać- był jedynym człowiekiem, który potrafił podnieść mnie na duchu, potrafił rozśmieszyć. I tak zaczęliśmy rozmawiać, pisze dzwoni, ale czuć z jego strony niepewność. Trochę się boję, że dla niego będzie tylko przygoda- a do tego jeszcze różnica wieku (10 lat).
Boję się zaufać bo już kilka razy byłam zraniona i oszukana.

Odnośnik do komentarza

Dystans sprzyja powstawaniu wątpliwości. Jeśli facet się oferuje jako przyszły ojciec, to kobietę tym do czegoś zobowiązuje. Pomimo niepewności milczenie takiego faceta szybko się przerywa, samej nawiązując kontakt, może on właśnie liczy na większe zaangażowanie z Twojej strony. Jeżeli się nie jest gotowym na związek, to się o tym mówi partnerowi, zwłaszcza o obawach.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...