Skocz do zawartości
Forum

Czy kobiety są głupsze od mężczyzn?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!
Nie wiem czy wybrałam dobrą kategorie...
Ale mje pytanie jest takie. Jak myślicie czy faceci są mądrzejsi od kobiet? Bo moj szwagier uwaza ze kobiety sa duzo bardziej glupsze od mezczn no i ogólnie istnieje taka opinia a mnie to zawsze denerwuje, bo jak patrze czasami na mezczyzn to sie zastanawiam co by oni bez nas, kobiet, zrobili?? Chociaz moja kolezanka zgadza sie z tym ze kobiety sa glupsze. co wy na to?

Odnośnik do komentarza

myślę że jeśli chodzi o tą dotyczącą wiedzy to źródłem tego jest skłonność kobiet do roztargnięcia i umiejętności myślenia o wielu rzeczach równocześnie, mężczyźni dużo lepiej się skupiają, tak są skonstruowane nasze mózgi. Kobieta moze miec duza wiedze ale nie potrafic sie na tyle skupic zeby ją wykorzystac, "wpasc" na cos szybko, wyłapać, ogarnąć.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Jeśli chodzi o iloraz inteligencji mężczyzn i kobiet, to w przeciętnym ilorazie inteligencji kobiety i mężczyzny nie ma różnic istotnych statystycznie. Różnice istnieją jedynie na krańcach przedziałów, tzn: jest więcej mężczyzn niż kobiet posiadających IQ powyżej 149, ale też jest więcej mężczyzn niż kobiet posiadających IQ poniżej 70.
Naukowcy uważają także, że nie ma różnic pomiędzy zdolnościami umysłowymi kobiety i mężczyzny. Niewielkie różnice istnieją jedynie w zakresie zdolności przestrzennych. Mężczyźni wypadają lepiej w zadaniach polegających na tzw. rotacjach umysłowych, ale niektórzy specjaliści uważają, że i w tym zakresie jest postępujący zanik różnic.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość buquile

Kobiety nie są praktyczne?
Jest tak anegdotka o żonie A. Einsteina:

Przyjaciółka żony Einsteina pyta się jej: "Co ten twoj Albert taki zajęty po pracy?"

(Einstein na codzień pracował w biurze patetntowym - i z tego żyła jego rodzina)
Żona: "Aaa, coś tam sobie kreśli na papierze, jakieś wzorki"
Przyjaciółka: "A do czego to się przyda?"
Żona: "No właśnie tylko czas zajmuje, w domu by co zrobił, pomógł, a tak to nic."
Przyjaciółka: " Eee, nie narzekaj, przynajmniej to go zajmuje i za babami nie lata".

Odnośnik do komentarza

nie zgadzam się z tym! kobiety mówią "co mężczyźni robili by gdyby nas nie było?" a mężczyźni mówią "co kobity robiłyby gdyba nas nie było?" nie można tak mówić, to moje zdanie, tak samo jak nie można mówić że mężczyźni mądrzejsi lub kobiety mądrzejsze! bo jesteśmy jednakowi! i musimy się szanować wzajemnie

Odnośnik do komentarza
Gość Kroszka

Jak mozna porównywac kobiete do mezczyzny? Kobieta to kobieta a mewzczyzna to mezczyzna sa zbyt rozni zeby w jakikolwiek sposob ich porywnywac, gdybym zapytal kto jest ladniejszy kobieta czy mezczyzna? cobyscie powiedzieli? nie da sie odpowiedziec na to pytanie, tak samo i z tym:/

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem nie ma różnic jeśli chodzi o inteligencję. To wszystko zalezy od człowieka, są kobiety które są mega inteligentne ale są też takie przy których szafka na buty to geniusz. Tak samo z mężczyznami.... Niby mówi sie że kobiety nie mają orientacji w terenie, czy nie potrafią dobrze prowadzić samochodu, ale moim zdaniem to zbytnie uogólnienie. Ja np mam bardzo dobrą orientację w terenie, nie mam problemu z odczytaniem mapy, a samochód i motocykl prowadzę b.dobrze. I nie sądzę abym była wyjątkiem.

Nigdy więcej nie patrz na mnie takim wzrokiem
Nigdy więcej nie podnoś na mnie głosu
Nigdy więcej nie zatruwaj słów gorycz

Odnośnik do komentarza
Gość buquile

Średnia inteligencji jest ta sama u obu płci, ale u mężczyn jest więcej głupków i więcej geniuszy. U kobiet wszystko jest to bardziej wyrównane.

Co mnie jednak ciekawi, to czemu w wielu czynnościach uznawanych za pola do popisu dla kobiet, też górują mężczyźni, np: dużo dobrych krawców jest mężczyznami, wszyscy wybitni malarze byli mężczynami, też najlepsi szefowie kuchni są mężczyznami.

Odnośnik do komentarza
Gość oolgaaa

Moze to jest skutkiem tego ze przez lyzszy czas kobiety czesto nawet za ludzi nie uwazali, kobieta miala sluchac sie meza, prowadzic gospodarstwo domowe i wychowywac dzieci, dopiero od niedawna kobiety zaczely walczyc o swoje prawa

Odnośnik do komentarza

Buquile,
Wydaje mi się, że ten problem nie dotyczy tylko wymienionych przez Ciebie aktywności. Jest zdecydowanie mniej kobiet, które zajmują wysokie stanowiska zawodowe, jest zdecydowanie mniej kobiet, które zajmują silną pozycję w polityce. Jest to zjawisko "szklanego sufitu". Takie stanowiska są po prostu dla kobiety mniej dostępne, a to wszystko za sprawą stereotypów płci.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość buquile

Ależ droga pani Katarzyno,

A o czym świadczy, że średnia wzrostu koszykarzy NBA jest dobrze powyżej 1.90m?
Czyżby o dyskryminacji tych niskich, ze względu na stereotypy?

Kobiet moim zdaniem jest mało w polityce, bo się po prostu tym mało interesują. Tak samo jak mało jest kobiet-wędkarzy czy kobiet-myśliwych hobbystów.

Na ile się kobiety garną do konkretnych zajęć - na tyle ich tam jest.
Czy ktoś robi problem, że większość pielegniarek to kobiety? To czemu popierać parytety w polityce?

A co do mojego poprzedniego postu, to osobiście uważam, że kobiety ogólnie lepiej gotują i przyrządzają potrawy od mężczyn, ale jak się znajdzie kilku wybitnych meżczyzn w tym fachu - to oni wtedy błyszczą.

Odnośnik do komentarza
Gość juumpyy

nie myślę że kobiety są głupsze od mężczyzn!!!!! czasem tak się zdarza że faceci są głupsi! ale to wszyatko jest indywidualne! nie można sądzić o wszystkich biorąc przykład z kogoś jednego!

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem kobiety dlatego nie mają tylu wysokich stanowisk co facieci ponieważ ich natura jest diametralnie inna , wiąże się to z wrażliwością lub nawet nadwrażliwością na różne aspekty życia. Takie prawo ewolucji ... Ja po swoich doświadczeniach zauważyłem , że dużo kobiet ma kompleksy zawsze chcą coś poprawiać w sobie , a jak im się to nie udaje to automatycznie spada samoocena i widać to dość wyrażnie chociażby po tym forum , że ok 70% ludzi tutaj to kobiety.
Dobre cechy tej wrażliwości co pisalem to są bezinteresowna pomoc , wspieranie , ale z tą pomocą też powinno być do czasu. Mnie uczyli , że czlłowiekowi powinno się pomagać dorażnie lub gdy już "nie może chodzić o wlasnych nogach" Ale to też wiadomo każdy ma inne potrzeby. Docienam zawód psychologa a w tym zawodzie na pewno lepsze są kobiety i z tego co wiem jest ich znacznie więcej niż nas. Cieżki zawód który cenie tak samo jak najwyższe stanowiska mężczyzn tylko niestety za mniejsze pieniądze ... Psycholog też jest w jakimś stopniu narażony na problemy innych , już nieraz słyszałęm ,że psycholog pomaga innemu psychologowi . Dla mnie to jeden z bardziej docenianych zawodów i to w którym prym wiadą kobiety. Kto wie może sam będę potrzebował pomocy to na pewno udam się do kobiety , a nie mężczyzny.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...