Forum Psychologia

Amfetamina i marihuana a depresja

~po...an

~po...an

Witam mam powarzny problem choruje na depresje od paru miesiecy i od jakiegos czasu wszystko było ok do puki kolega nie namówił mnie na amfetamine i marichuane od tego czasu cos mi sie przestawiło w głowie chodze jakis otepiały i bez chumoru wogle mam dosc powarzny bałagan w głowie tak nie da sie zyc czy to moze byc cos powaznego

Tarja

Tarja

Depresja jest zaburzeniem psychicznym, czasem wymaga leczenia farmakologicznego. Ty zaś zamiast leków zapodałes swojemu mózgowi i układowi nerwowemu narkotyki takie jak amfetamina i marihuana, które moga prowadzić do uszkodzenia układu nerwowego. Zazwyczaj stan np. po marihuanie powinien utrzymywac się do kilku godzin, jeśli Ty po zażyciu narkotyku czujesz się źle i minęło więcej niz dwa dni, powinieneś udać się do lekarza najlepiej neurologa i przeprowadzić badania neurologiczne. Wynik oceni lekarz i pokieruje Cie dalej czy będzie Ci potrzebne leczenie psychiatryczne czy może z czasem te objawy, które masz i uczucie bałaganu w głowie minie, ale tak czy inaczej powinienes skonsultować się z psychologiem chociażby w związku z depresją. Na przyszłość nie bierz ani amfetaminy ani nie pal marihuany szkoda by było gdyby doszło do powaznych uszkodzeń układu i taki stan miałby Ci pozostać.

--

http://www.ticker.7910.org/an1cMls0g411100MTAwNDcxNGx8MzU1NjZqbGF8aW4gbG92ZQ.gif

83914 tarja Kobieta, 27 lat, Rzeszów
psycholog Katarzyna Garbacz

psycholog Katarzyna Garbacz

Odpowiedź eksperta

Witam serdecznie,
Napisałeś, że leczysz się na depresję. Jedna z teorii dotyczących przyczyn depresji upatruje ich w rozregulowanej gospodarce przekaźnikowej mózgu. Ty spożywając substancje psychoaktywne (amfetaminę i marihuanę) jeszcze bardziej w nią zaingerowałeś. Oba narkotyki mogą powodować zaburzenia psychotyczne z omamami i urojeniami, gonitwę myśli, derealizację i depersonalizację, lęk, otępienie i apatię. Amfetamina nasila także depresję. Jeśli bierzesz leki na depresję mogło dojść do interakcji między nimi a narkotykami.
Warto, żebyś skonsultował się z psychiatrą.
Pozdrawiam

84447 psycholog-katarzyna-garbacz Kobieta, 29 lat, Lublin
pink elephant

pink elephant

Sam sobie niszczysz mózg i układ nerwowy koniecznie musisz isc do psychiatry bo jest ryzyko ze moze Ci tak zostac

84373 pink-elephant Kobieta, 29 lat, Złocieniec
~Patrix29

~Patrix29

Siema zle zrobiles ze wziales amfetamine i maryske, ale nie przejmuj sie tym straszeniem,nic
sobie nie uszkodziles,zeby zrównac z ziemia uklad nerwowy musialbys dlugo i mocno cpac, pzdr ja tez mam depresje przerabana choroba