Skocz do zawartości
Forum

Jak pozbyć się polskiego akcentu mówiąc po angielsku?


Rekomendowane odpowiedzi

Gość buquile

"Czy amerykanie byli wybierani pierwsi przed nia?"

A co do słabszego języka, gorszego akcentu -w odniesieniu do przyszłego życia zawodowego i sukcesu to polecam cytat św Pawła (2 kor 11,5-6):
"Otóż sądzę, że dokonałem nie mniej niż "wielcy apostołowie". Choć bowiem niewprawny w słowie, to jednak nie jestem pozbawiony wiedzy".

Odnośnik do komentarza

Moja kuzynka zrobiła tu magistra z Biotechnologii a jak pojechała tam i nostyfikowała ten dyplom to uznali że jest równorzędny z BACHELOR'S DEGREE a nie Master's Degree i tam musiała robić cały master's degree.
Zdała egzamin na obywatelstwo amerykańskie więc to poprawiło trochę sytuacje. Ale na początku trudno było z tą pracą. W ogóle nie pracuje bezpośrednio w swoim zawodzie tylko pracuje naukowo jako research assistant na uniwersytecie. Przez dłuższy czas musiała pracować na okres próbny by uznali że sie nadaje a tym czasem od razu przyjmowali amerykanów i nawet tych mieszanych którzy mają całą rodzine obcokrajców tylko że sami się tam urodzili i skończyli szkołe.
Mój były ojczym też teraz mieszka w stanach i nie mówi już po polsku i nie przyznaje się do polskości a gdy chciał mi dogryźć to napisał do mnie takie coś - "Who care's about your low class polish education- who give's a fuck about how many majors you take- your education will still be ridiculed"

Odnośnik do komentarza
Gość buquile

A co to są JPII ludzie? Nie łape.

Cytat wkleiłem by nawet niewierzący wiedział, że już w starożytności w tyglu kulturowym i językowym na bliskim wschodzie, ludzie słuchali i szli za tym kto mówi, bo ma wiedze za sobą - a nie ładny akcent.

Ale jak widac nawet przykład historyczny (dla studenki prawa!) jest za trudny.

Odnośnik do komentarza

a jak tam się ląduję na lotnisku to zanim pójdzie się na taśme odebrać bagaż to trzeba dostać pieczątke w paszporcie i tam przy tych pieczątkach siedzą amerykanie i zanim ją postawią to jakieś 10 minut dyskutują z obcokrajowcem zadając pytania- w jakim celu przyjechałeś?, na jaki długo? gdzie będziesz mieszkać przez ten czas? czy nie zamierzasz podjąć pracy? czym się zajmujesz w swoim kraju?
Te pytania nie mają końca

Odnośnik do komentarza
Gość buquile

Ja mam wizę turystyczn0-biznesową do USA ważną 10 lat i jak tam wylądowałem to zadali mi ledwie 2 pytania, facet spojrzał na mnie i bez słowa mnie przepuścił.
Nie sądź innych wg siebie (typowe spojrzenie kobiece). Wszystko zależy po co tam lecisz.

Nie bez kozery podałem przykład ze starożytności z imperium rzymskiego, które było takim samym "melting pot" jak dzisiejsze USA.
Jak denerwujace jest gdy jakas 20 latka poucza bez żadnej wiedzy osobę o której nie ma zielonego pojęcia kim jest.

Zauważ że ty tam latasz bo Ci wizę załatwił jeden z toy-boys mamusi a wyobraź sobie, że są ludzie przeciwni do Ciebie, którzy sami sobie organizują czas, studia i pracę.

A gdyby tak matka z ojcem (czy kim tam), rzeczywiście do ciebie mówili w większości w obcym języku jako do dziecka to nie zakładałabyś tego tematu.
Poza tym ta sprawa mówi jedną ważną rzecz, że to kłamstwo że im wczesniej dziecko zacznie się uczyć angielskiego to lepiej. Twój przypadek mówi jasno - ze wcale tak nie jest.

Odnośnik do komentarza
Gość Gościówa

Wiesz....moze nie masz słuchu i to wszystko wyjaśnia. Jeśli nie umiesz naśladoawać mowy w sposób naturalny bez błędów, czyli nie umiesz kopiować to nic z tego nie będzie niestety...

Odnośnik do komentarza

Na studiach nauka wymowy polega na nagrywaniu się i powtarzaniu słów, wyrażeń, zdań. Słuchasz, nagrywasz, odtwarzasz i jeszcze raz i jeszcze.

W nauce 'trudnych' dźwięków pomagają tzw. minimal pairs - czyli słowa, które różnią się tylko rzeczonym dźwiękiem - zwłaszcza, jeśli jedno jest angielskie drugie polskie, np. moje ulubone 'cooper - kuper' albo 'kitch - kicz'

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...