Skocz do zawartości
Forum

Sanatorium a bulimia


Gość brejdaczka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość brejdaczka

Moja siostra ma 17 lat i leczy sie na bulimię. Była w szpitalu psychaitrycznym, teraz jest niby lepiej, ale czasami ma dziwne humory, trochę się zmieniła od czasu tego leczenia. Zastanawiamy się z mamą czy nie byłoby dobrze wysłac ją do jakiegoś sanatorium, czy sa sanatoria dla dziewczyn z tym problemem? Czy taki pobyt byłby w stanie jej pomóc? Zalezy nam aby to było sanatorium z oddziałem psychiatrycznym aby miała spotkania grupowe lub indywidualne z dziewczynami mającymi podobny problem. Czy to jej pomoże? To ma sens?

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem to jeśli chce się wyleczyć i ma motywacje to jej pomoże a jak jest pro-mia i nie chce się poprawić to NIC jej nie pomoże.
Jeśli ktoś nie chce się leczyć i nawet jest na przymusowym leczeniu to mogą dać kroplówki, karmić, podleczyć a jak osoba wyjdzie to może znów wrócić do dawnych nawyków.

Ja też to miałam. Chciałam z tego wyjść więc wyszłam- bez żadnej terapii

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Istnieją prywatne ośrodki dla osób dotkniętych zaburzeniami odżywiania. Jednak warto poszukać grup wsparcia dla bulimiczek i ich rodzin, gdyż zaburzenia odżywiania dotykają także relacji rodzinnych. W niektórych miastach są także grupy anonimowych bulimiczek - myślę, że takie wsparcie byłoby pomocne.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...