Skocz do zawartości
Forum

Emocje a bioenergoterapia


Gość zainteresowana25

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zainteresowana25

Mam dość nietypowe pytanie, jednak może ktoś mi odpowie. Chodzi bowiem o kwestię budzącą dość sceptyczne podejście do tego. Chodzi bowiem o energię. Czy według was ktoś kto zajmuje się rzeczami typu bioenergoterapia, reiki itp... może przesłać komuś nowa energie a zabrać stara tzw chorobową energie z ciała. Czy ktoś może coś takiego zmienić w człowieku? Czy wierzycie w coś takiego? Czy wierzycie w istnienie aury człowieka w której zapisane są emocje? Pytam bo ktoś zrobił coś takiego w moim przypadku i jestem teraz jakby mniej zestresowana, odczuwam bardzo mało emocji. Czy takie coś jest możliwe?? Jak sądzicie??

Odnośnik do komentarza

Witam,
Bioenergoterapia budzi dużo kontrowersji. Argumentem za nią jest ogólnie przyjęta skuteczność oraz długa tradycja chińskiej medycyny naturalnej. Argumentem przeciw jest zaś efekt placebo oraz zjawisko samospełniającego się proroctwa.
Co prawda można dotrzeć do naukowych potwierdzeń tej metody (niektórzy fizycy prowadzili badania nad ludzkim polem energetycznym, prowadzono także badania niemowląt, które nie są podatne na sugestie), ale moim zdaniem trzeba do niej podchodzić ostrożnie.
Więcej na temat bioenergoterapii znajdziesz pod poniższymi linkami:
Bioenergoterapia
Bioenergoterapia w Polsce
Medycyna naturalna
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...