Skocz do zawartości
Forum

Mój mąż mówi w czasie snu


Gość Mitka36

Rekomendowane odpowiedzi

Hm... wiesz, ja bym sie tym aż tak bardzo nie przejmowała, to że ktoś mówi przez sen nie jest niczym nadzwyczajnym, mnie też się pare razy zdarzyło mówić przez sen i na ogół nie były to miłe rzeczy, zazwyczaj mówiłam coś gdy byłam zdenerwowana przez sen itp. Możliwe, że Twojemu mężowi się śnią blondynki, francuski i to w jakiś sposób na niego intensywnie wpływa wiec mówi przez sen. To, że coś mu się śni, nie znaczy, że Cię zdradza w snach albo że Ty nie jesteś dla niego atrakcyjna. Jeśli Ci przykro, a ma prawo Ci być przykro, powiedz mu o tym, że słyszysz, że mówi przez sen, że mówi to i to i że jest Ci przykro. Zapytaj czego mu brakuje, może Ty zmień fryzure, może popadliscie w rutyne i dlatego sni o jakichś blondynkach, albo po prostu oglądał jakiś film pojawiły sie w jego głowie jakieś myśli i fantazje i mu się przyśniły. Nie przejmuj się tym aż tak bardzo, porozmawiaj z nim o tym, powiedz, że wolałabyś Ty mu się śnić, a jak kolejnej nocy znów będą mu się śniły jakieś francuski to obudź go i zacznij go całowac, przytulać, powiedz że wypłoszysz te babska raz na zawsze! :)

http://www.ticker.7910.org/an1cMls0g411100MTAwNDcxNGx8MzU1NjZqbGF8aW4gbG92ZQ.gif

Odnośnik do komentarza
Gość .marysia.

moim zdaniem mozliwe ze zna taka dziewczyne albo np w filmie widzial jakas kobiete z francji i o niej fantazjuje ale to wcale nie musi oznaczac ze sie zauroczyl czy cos, mezczyzni maja gorace sny, chociaz faktycznie przykro tego sluchac, ja bym mu o tym powiedziala

Odnośnik do komentarza

Witam,
Według wielu naukowców sny powinno się raczej tłumaczyć w kategoriach fizjologicznych, a nie psychologicznych. Zgodnie z tą teorią sny powstają poprzez spontaniczne wyładowania mózgu (mózg w ten sposób odpoczywa). Natomiast kora mózgowa próbuje tym sygnałom nadać sens, i tak powstaje sen. Często (ale nie zawsze) te sygnały w mózgu dotyczą wrażeń nagromadzonych w ciągu dnia, naszych fantazji lub problemów, o których intensywnie myślimy.
To, że Twój partner wypowiada przez sen imiona innych kobiet, nie musi oznaczać, że jest to coś niepokojącego. Być może tak jak pisały osoby powyżej wynika to z jakichś jego fantazji. Mówienie przez sen wzmaga się również pod wpływem stresu. Warto więc zadbać o odpowiednią higienę snu (regularne godziny sny, odpowiednia jego ilość), a także o relaksację.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Moj partner mowi ime kobiety (naszej wspolnej znajomej) Czyli osoba ktora jest w naszym otoczeniu. Plus sa to sny o podlozu erotycznym, fantazje w ktorych ewidentnie przechodzi nawet senny orgazm. sadze ze to jest w duzy cios po nizej pasa dla mnie. Wiem ze ona mu sie podoba wizualnie i lubia sie i chodz zapewnia mnie ze nic w jej kierunku nie czuje boli mnie to i patrez na to jak na ( w pewnym sensie) zdrade emoznjonalna , chodz tez wiem ze nie ma wplywu na to co mu sie sni. Mimo to uwazam ze to nie jest do konca normalne zjawisko i jakis powod musi byc tych fantazji. Jestem najzwyczajniej w swiecie zazrosna a widok swojego mezczyzny w nocy przezywajacy orgazm i wolanie imienia naszej znajomej bardzo mnie boli. Trace poczucie wlasnej wartosci i nie wiem czy bede w stanie przetrwac w zwiazko w ktorym po za mna w myslach mojego mezczyzny jest inna kobieta. Nie jestem dla niego az tak wazna?

Odnośnik do komentarza
Gość blinkKakadu

Sny najczesciej odzwierciedlają to, czego pragniemy albo dążymy. Od tej pory bedziesz miała znajoma na oku, poapdniesz w obsesje, za kazdym razem jak bedzie krzyczal jej imie, strzel mu w pape i niech spi dalej ;)

Odnośnik do komentarza

~madlady
Moj partner mowi ime kobiety (naszej wspolnej znajomej) Czyli osoba ktora jest w naszym otoczeniu. Plus sa to sny o podlozu erotycznym, fantazje w ktorych ewidentnie przechodzi nawet senny orgazm. sadze ze to jest w duzy cios po nizej pasa dla mnie. Wiem ze ona mu sie podoba wizualnie i lubia sie i chodz zapewnia mnie ze nic w jej kierunku nie czuje boli mnie to i patrez na to jak na ( w pewnym sensie) zdrade emoznjonalna , chodz tez wiem ze nie ma wplywu na to co mu sie sni. Mimo to uwazam ze to nie jest do konca normalne zjawisko i jakis powod musi byc tych fantazji. Jestem najzwyczajniej w swiecie zazrosna a widok swojego mezczyzny w nocy przezywajacy orgazm i wolanie imienia naszej znajomej bardzo mnie boli. Trace poczucie wlasnej wartosci i nie wiem czy bede w stanie przetrwac w zwiazko w ktorym po za mna w myslach mojego mezczyzny jest inna kobieta. Nie jestem dla niego az tak wazna?

Oj ja bym się stała nie do zniesiania... Współczuję Ci... no ja bym go zaraz wybudziła, a jeszcze jakbym miewaj orgazmy to nie wiem... :(

Odnośnik do komentarza

Właściwie to mnie ciekawi,bo wiele teorii jest na ten temat,odnośnie naszych snów.Z tego co obecnie wiem to jest odrealnienie tego, o czym pod świadomie myślimy odnośnie czegoś z czym nie dajemy sobie rady.Spotkałem się nawet z teorią w formie przepowiedni,osoby która mówi że o nas śniła i to się przydarzy.Co jest ewidentną bzdurą.Jeżeli chodzi o erekcje faceta podczas snu,to wprawna kobieta potrafi to wykorzystać na swoją korzyść,gdy się zastanawia co i jak słysząc jakieś inne imię to tylko świadczy o niej.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Poruszalam ten temat z nim nie raz a szczegolnie nastepnego ranka kiedy mam ta nieprzuyjemnosc byc swiadkiem tych snow. Nasze sfera seksualna jest jak najbardziej bardzo dobra, niczego nie brakuje, kocha, nawet jak juz opadlam z sil psychicznych i powiedzialam ze chyba czas na przerwe albo i nawet sie rozstaniemy to blaga zebym go nie zostawiala i mowi to prawe ze lzami w oczach. Ciezko mi jedno z drugim pogodzic. On nigdy tego nie pamieta i zapewnia ze ta dziewczyna nic dla niego nie znaczy...chyba musze zasiegnac porady psychologa bo spodziewamy sie dziecka a czuje ze to moze zepsuc nasz zwiazek. Przy tym jestem wrazliwa osoba i pamietliwa Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeżeli poruszałaś z mężem ten temat i jego zapewnienia są szczere to wydaje mi się, że powinnaś mu zaufać. Sny są tylko obrazami, które tworzą sie ze znanych nam z dnia codziennego zdarzeń oraz ludzi i mogą oznaczać cokolwiek, a przede wszystkim to, co jest ukryte w naszej podświadomości. Często w ciagu dnia staramy sie nie myśleć o pewnych rzeczach, najczęściej lękach, obawach albo pragnieniach, które są dla nas kłopotliwe. Może zamiast doszukiwać sie zdrady albo ukrytych pragnień twojego męża w stosunku do koleżanki spróbuj poruszyć ten temat z innej strony. Może ta koleżanka w nieświadomy albo calkowicie perfidnie wysyła jakies sygnały seksualne w stosunku do twojego męża i on to w jakiś sposób odbiera. Ale nie mówi o tym, ignoruje, wypiera calkowicie żeby Cie nie martwic i żeby bez potrzeby nie robic konfliktu między wami wszystkimi. A potem pojawia sie noc, organizm odpoczywa, rozluźnia sie, takze umysł. I wtedy pojawiają sie sny, nasze leki mogą wychodzić na wierzch. Może twój maz boi się tego, ze mógłby Cie zdradzić, nie tylko z ta koleżanka ale także z inna kobieta. Po prostu w snie pojawia się ona, on ją rozpoznaje, ale najprawdopodobniej jest po prostu symbolem lęku. Jezeli spróbujesz pomyśleć w ten sposób to może wasza rozmowa będzie inna. Może twój mąż przemyśli sprawę, zastanowi sie i zaakceptuje to albo dostrzeże dwuznaczne zachowanie koleżanki i utnie sprawę. Pamiętaj, ze snów nie można odczytywać dosłownie. Ty jak i Twój mąż mieliście wczesniej swoje zycia, różne historie, wspomnienia, leki, obawy, marzenia, pragnienia. Potem zaczęliście wspólne życie, ale razem z tym bagażem. I w snach może się to wszystko pojawiać w najróżniejszej formie. A jego mówienie podczas tych snów to wynik tego jak mocno to przeżywa, jego mózg we snie zaczyna prace, pojawiają sir wyładowania w mózgu i w efekcie mówienie. A fakt, ze sny o tej samej treści pojawiają sie często może być oznaka tego, że to silna obawa, nie rozwiązana i nie do konca uświadomiona.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...