Skocz do zawartości
Forum

Nagła nadmierna senność u nastolatki


Gość maturzystka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość maturzystka

Witam, mam 19 lat jestem 2 miesiące przed maturą . w przeciągu ostatniego pół roku spotkały mnie dziwne napady senności, rodzina powatrza mi 'wmawiasz soebie' , 'nic ci nie jest' . Pewnwego dnia budzę się i dostrzegam żę coś jest nie tak . Tak jakby wszystko działo się za jakąś szybą . Nie jestem osobą bardzo rozgadną, ale wtedy tracę jakiekolwiek siły na kontakty między ludzkie jeśli nawet jestem do nich zmuszona . Całymi tygodniami śpię, wstaję tylko po to żeby coś zjeść i załatwić potrzeby fizjologiczne, nie potrafięmyśleć ani normalnie funkcjonować. Pierwszy raz 'to' mnie dopadło we wrześniu , trwało tydzień czasu, po miesiącu się powtórzyło następnie po miesiącu rwnież, miałam trzy miesiące przewrwy aż do kolejnego razu , każdy 'stan' trwał ok tygodznia . Co wtedy robić ? Jak działać? Co zrobić jeśli coś takiego mnie złapie na maturze ?

Odnośnik do komentarza

W klasie maturalnej miałam dokładnie to samo... Najprawdopodobniej to przez stres, za bardzo denerwujesz się zbliżającą się maturą, a pewnie jeszcze bardziej oczekiwaniami rodziny. Przechodziłam to. Wyluzuj, bo matura naprawdę nie jest straszna... Więcej sportu uprawiaj, zdrowo się odżywiaj i duuużo się relaksuj, przejdzie ;p
Ja po ostatnim egzaminie położyłam się spać o 12 w południe i spałam do 12 w południe następnego dnia. Obudziłam się i stwierdziłam, że tak naprawdę nie było się czego bać.. :p

Odnośnik do komentarza

Witam,
Z jednej strony ta nadmierna senność, która u Ciebie występuje może być spowodowana stresem i przeciążeniem organizmu. W takim przypadku radziłabym więcej odpoczywać, wysypiać się, dobrze się odżywiać, żeby organizm mógł zregenerować siły.
Z drugiej jednak strony należałoby wykluczyć przyczyny fizjologiczne - nadmierna senność jest symptomem wielu chorób, między innymi cukrzycy. Idź do lekarza i zrób badania krwi, żeby to wykluczyć.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Najpierw idź do lekarza ogólnego, zrób morfologie. Mozliwe, że może się odchudzasz, albo nie dostarczasz czegoś organizmowi stąd takie osłabienie. Zrób ogólną morfologię, zrób tsh i glukozę, bo to też jest ważne. Jeśli wyniki wyjdą poprawne, możliwe, że ta nadmierna sennośc wynika ze stresu, przemęczenia, może dużo się uczysz i po prostu organizm jest przepracowany. Fakt faktem, że im więcej śpisz tym bardziej jesteś śpiąca, bo organizm dostaje takiego jakby lenia. Dlatego zmień to. Nie pokładaj się w dzien, wstań rano, rób to co robisz, unikaj spania, śpij 8 godzin na dobre, spanie 12 godzin na dobe też nie jest dobre, bo człowiek czuje się bardziej zmęczony. Dlatego nie ulegaj temu stanowi. Staraj się rozbudzić, wstan rano, wyjdz na spacer, przewietrz sie, siadz do nauki, poucz sie, zrób obiad, spotkaj się z koleżanką itp. Spróbuj może zapisac się na fitness, aerobik, trochę ruchu wpłynie korzystnie, nabierzesz energii i zawsze to troche sportu, który wpływa korzystnie i na umysl i na ogolny stan fizyczny. Zażywaj magnez - on jest wskazany w okresie stresu i nauki.

Gdy wabi cię ognik, idź za nim.
Być może zabrniesz na manowce,
ale nigdy nie będziesz sobie wyrzucać,
że może była to Twoja Gwiazda.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...