Skocz do zawartości
Forum

Zwidy po alkoholu u chorego ojca


Gość mo...35

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z Tatą .. Miał wypadek ok. 4/5 lat temu potrącił go samochód i ma złamany kręgosłup , więc porusza się o kulach .. Niedawno dowiedział się o nowej chorobie że nie ma dopływu krwi do nóg i że pozostaje operacja .(amputowanie nóg) -Lecz tata nie wyraża zgody bo jako tako na nie chodzi strasznie go bolą ale mimo tego daje sobie świetnie radę .. Ale też ma Marskość Wątroby Czyli że ma martwą wątrobę .. Niestety nie może podjąć się operacji bo inaczej umrze .. Odkąd dowiedział się że ma Marskość Wątroby Wpadł w trans alkoholowy .. Trwało to ok. 3 tyg. po 3 tyg wyszedł z transu bo było z nim coraz gorzej na czas dzisiejszy nie może wstać z łóżka .. A w tym problem bo nie śpi od 4/5 dni .. I ma zwidy .. Widzi jakiegoś Faceta przy łóżku .. W garniturze .. widzi nie obliczalne rzeczy np. tak jak szafa której w sypialni nie ma .. albo że ktoś mu podaje herbatę lub się kładzie koło niego .. Nie wiem co mam robić a szczególnie tata mówił o samobójstwie .. Żegnał się z nami .. Strasznie mnie to przeraża i bardzo się martwię o tatę .. Proszę o pomoc bo z tym sobie nie radzę z rodzinną .. !

Odnośnik do komentarza

Poważna sprawa, bardzo Ci współczuje tej sytuacji, bo zdrowie Twojego taty to cieżki orzech do zgryzienia. Myślę, że trochę się popadł i ucieka w alkohol. A to może go nawet zabić przy marskości choroby, a do tego myśli samobójcze!! Te zwidy, które opisujesz, że kogoś widzi po transie alkoholowym to może być delirium tremens, czyli właśnie zaburzenia świadomości po alkoholu, zwidy, omamy, jakieś stany z iluzjami. Najlepszym rozwiązaniem byłoby zaprzestanie całkowite picia. Może nie kupujcie mu alkoholu, nie dawajcie pieniędzy na alkohol, pilnujcie aby nie wychodził z domu. Jeśli to nie przyniesie efektów, będzie się buntował i robił swoje pod Waszą nie obecność, musicie zapewnić mu pomoc psychologiczną, a nawet psychiatryczną. Powinna Twoja mama pójść do jego lekarza, powiedzieć w jakim jest stanie, może lekarz wypisze skierowanie do psychiatry, może pomoże terapia, a może zasugeruje leczenie na oddziale? Wiem, że to brzmi strasznie, ale w tej sytuacji to jest tak naprawde walka na smierc i zycie, musicie zawalczyc o tate, bo on sie w tej chwili poddał i w sumie mu sie nie dziwie, jakbym ja miała takie problemy zdrowotne tez bym byla zrezygnowana i uciekala w alkohol. Ogromne nieszczescie, ale nie wolno sie poddawac. Porozmawiaj z mamą, z lekarzem, załatwcie te skierowanie, jak ojciec bedzie sie leczyl i poczuje sie lepiej psychicznie, uwolni sie od alkoholu i uwierzy ze jest dla Was wazny, ze go kochacie, ze zycie ma sens, moze zacznie takze dbac i walczyc o swoje zdrowie. Musicie byc silni i zaczac od leczenia taty pod katem psychicznym. Mam nadzieje ze Wam sie uda trzymam za Was kciuki, jak tu zajrzysz to pisz co u Ciebie!!

http://www.ticker.7910.org/an1cMls0g411100MTAwNDcxNGx8MzU1NjZqbGF8aW4gbG92ZQ.gif

Odnośnik do komentarza

Koniecznie odstawić alkohol i zaproponowac ojcu terapię u psychologa nawet moze u psychiatry bo pomimo wielu chorob nie powinien sobie jeszcze dopomagac w niszczeniu swojego zdrowia. Tu jest potrzebne wsparcie psychiczne od tego trzeba zacząć, dopiero potem skupić się na poszczególnych problemach zdrowotnych!!

Odnośnik do komentarza

~julia kołdek
wiecie co przecież nie można mieć tylu chorób na raz!!!!!!!!!!!!

Buhahahaha bo niby co? Widać, że nie znasz życia! To co opisuje autorka wątku to jest naprawdę okrutne i straszne, ale tobie powiem, ze są ludzie, ktorzy maja jeszcze wiecej chorob, jak np. moja mama! marskasc watroby, niedokrwistość, żylaki przełyku, coś tam z mózgiem, wodobrzusze i nie pamiętam dalej, w każdym razie jak wyvhodzi ze szptala to ma 5 linijek chorob w rozpoznaniu!!!!!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...