Skocz do zawartości
Forum

Zmiana osobowości po leczeniu lekami psychotropowymi


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie pojawię się na forum ponieważ jest pewna kwestia która mnie meczy... czy po leczeniu depresji lekami psychotropowymi może nastąpić zmiana osobowości ? pytam ponieważ od dłuższego już czasu zauważam ze staje się inna osoba... mam wrażenie ze ktoś inny chodzi po ulicy je śniadanie chodzi do pracy a to co było jakieś 2 lata temu jest gdzieś w odległych myślach... mam obraz siebie ale nie umiem wrócić do tego... i dlatego własnie chciałbym wiedzieć czy to ja coś złe robię czy te leki pomieszały mi zwoje? :/

Odnośnik do komentarza

zalezy jakie leki przyjmujesz ale na ogół te leki psychotropowe moga wplywac na koncentracje czasem moga powodowac zmiany nastrojow a czasem rozkojarzenie czy odrealnienie. Oczywiscie to skutki uboczne i jak utrzymuja sie zbyt dlugo to powinienes powiedziec o tym lekarzowi. Na poczatku przyjmowania sa rozne objawy, ktore potem powinny sie unormowac. Nie powinny zmieniac osobowosci.

Odnośnik do komentarza
Gość Bressaux

Oczywiscie, ze leki psychotropowe zmieniaja czlowieka. Zmieniaja odczuwanie rzeczywistosci, sposob myslenia, reagowanie na rozne doswiadczenia. Po 10 latach brania psychotropow powiem tyle, ze byly rzeczy, ktorych bym nie zrobil, nie powiedzial, nie napisal i nie pomyslal. I nie jest to wina choroby, bo przed braniem psychotropow bylem w stanie jeszcze racjonalnie ocenic swoja sytuacje i kontrolowac zachowanie oraz emocje, chociaz te ostatnie byly bardzo slabe.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...