Skocz do zawartości
Forum

Uzależnienie od świata wirtualnego


Gość internet

Rekomendowane odpowiedzi

Gość internet

Problem , który przedstawiam to kłopoty z osobą uzależnioną od internetu. W rodzinie mam osobę , która ma niskie poczucie swojej wartości . Mam wrażenie , że uważa ona , że jej się wszystko należy(starsza siostra zawsze musiała ustępywać) i wszyscy w koło chcą dla niej źle. Prawie w ogóle się nie uśmiecha i wciąż chodzi rozdrażniona. Nie ma pracy i zajmuje się małym dzieckiem. Często spędza czas na portalach społecznościowych gdzie szuka sobie znajomych lub partnera. Dodam , że nie okazuje emocji tylko raczej chowa je w sobie chyba , że to jest agresja. Dialog i rozmowa na temat związany z tą osobą np samopoczucie jest nie realny , dlatego , że nigdy nie ma ochoty rozmawiać. Konflikty rozwiązuje złością i krzykiem , nigdy nie godzi się na rozmowę. Jak pracować nad tą osobą i jak budować relacje ? Sądzę , ze przyczyną jest złe dzieciństwo (ojciec alkoholik i rozwód).

Odnośnik do komentarza
Gość stara-baśń

ojciec alkoholik, rozwod, uzaleznienie od internetu, problemy z okazywaniem uczuc, agresja - to naprawde sporo.
Nie wiem czy nie bedzie konieczny psycholog, zwłaszcza ze jest małe dziecko, które musi mieć zdrowa mamę. No i siedzenie w domu tez jest demotywujące, dlatego mysle ze ktos bliski tej osobie musi z nia porozmawiac i naklonic ja do wizyty u psychologa, bo to jedyne rozsadne rozwiazanie. problemy z uczuciami emocjami itp moga wynikac z dda, natomiast agresja z uzaleznienia, zamyka sie w sobie bo pograza sie w tym swiecie. musisz z nia szczerze porozmawiac i zaproponowac psychologa, wyjasnic dlaczego to tak istotne i ze dzieki temu jej zycie moze sie zmienic bardzo na plus

Odnośnik do komentarza
Gość internet

próbujemy pomóc najgorsze jest negatywne nastawienie do jakiejkolwiek rozmowy . Jednak nie zamierzam tak tego zostawić i wiem , że potrzebny jest specjalista. Jednak często człowiek nie przyznaje się do swojego nałogu.:(:(:( Jeśli nie będzie chciała nadal pomocy to nikt jej nie zmusi... i to jest najgorsze w tym wszystkim

Odnośnik do komentarza
Gość Komercha

no niestety, to jest tak jak z każdym uzależnieniem. Póki uzależniony sam nie zobaczy problemu i się do niego nie przyzna to nic nie zdzialasz. Spróbuj z nią porozmawiać choć z tego co mówisz nie bezie łatwo. Ale może jak zobaczy że się starasz, że jesteś przy niej to doceni

Odnośnik do komentarza
Gość internet

Jak na razie rozmowa z osobą (myślę , że autorytet w jakimś znaczeniu) daje efekty choć zaproponowałam już wcześniej rezygnację z internetu. Widocznie pomaga ponieważ agresji brak zupełnie. Internet ograniczony przez osobę uzależnioną . Ku lepszemu oby dalej.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...