Skocz do zawartości
Forum

Opinie o przedmiocie przygotowanie do życia w rodzinie


Gość Marianna34346

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Marianna34346

Witam wszystkich,
Po feriach moja córka rozpoczyna w szkole przedmiot Przygotowanie do życia w rodzinie.Córka jest w gimnazjum W związku z tym każdy rodzić dostał kartkę na której ma zaznaczyć czy wyraża chęć aby dziecko uczestniczyło w tego typu zajęciach. Powiem szczerze, że nie wiem co na ten temat myśleć, bo opinii o tym przedmiocie jest tyle ile ludzi których się oto zapytałam. A jaka jest wasza opinia, bo po feriach muszę wyrazić swoją opinię. Dziecko niby mówi że chce ale ja jakoś sie obawiam...czy to będzie obiektywne

Odnośnik do komentarza

Ja uważam, że powinnaś wyrazić zgodę. Niektórym rodzicom się wydaje, że ich dziecko jest za młode i niedojrzałe, żeby uczyć się o waginach, penisach i środkach antykoncepcyjnych, że będzie na to czas i że gimnazjum to jeszcze za wcześnie, ale to nieprawda. Żyjemy w świecie, gdzie media i prasa ociekają seksem. Młodziez dorasta dużo szybciej. W szkole gimnazjalnej już nie robi się Złotych Myśli, ale kupuje się czasopisma, gdzie są seksualne triki, pozycje i porady jak zdobyć faceta, co lubią kobiety itp. Seks jest w każdej gazecie, umiejętnie dostosowany do różnorakich czytelników. Dlatego uważam, że warto żeby dziecko uczęszczało na takie zajęcia, bo ono już na pewno spotkalo sie z tym tematem, a jak zapewne sama wiesz, lepiej dmuchac na zimne i lepiej, żeby już teraz znało podstawy niż za jakiś czas zakładało wątek ciąza przez petting i dotykanie penisem brzucha ;)))
Nie bój się, na pewno zdjęć pozycji seksualnych na takich zdjęciach nie pokażą, pewnie będą rozmawiac dlaczego warto wstrzymać się z seksem, jak się zabezpieczać itp. Myślę, że takie podstawy nastolatkowie powinni znać, czasem są czegoś ciekawi, między sobą nie wiedzą, rodzica wstydzą się spytać, więc szukają odpowiedzi w internecie, a jak wiadomo w necie nie wszystkie odpowiedzi są sensowne, a tak masz pewność, że ktoś wytłumaczy wszystko dokładnie, prawdziwie i w miarę obiektywnie. Ja bym się zgodziła. Uważam, że to ma sens i jest potrzebne. Ja jestem na tak.

http://www.ticker.7910.org/an1cMls0g411100MTAwNDcxNGx8MzU1NjZqbGF8aW4gbG92ZQ.gif

Odnośnik do komentarza
Gość Marianna34346

Dziewczyny ale chyba mnie trochę źle zrozumiałyście, ja ze swoją córką na te tematy rozmawiam, odkąd dostała pierwszej miesiączki. Bardziej się obawiam jednostronnego podejścia do tematu oraz profesjonalizmu prowadzących

Odnośnik do komentarza

moim zdaniem nie ma problemu... czego tu się obawiać? Teraz o seksie wszędzie można poczytać, a takie zajęcia to tylko formalność... Ale jednak mają jedyny plus, bo zdarza się, że na nie zaprasza się ginekologa, który odpowiada na pytania. Zgódź się, co ci szkodzi

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...