Skocz do zawartości
Forum

Lęk przed wyjściem z domu, szybkie bicie serca i zawroty głowy


Gość cz...aw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam moze tu sie dowiem co mi jest,moje objawy to lek przed wyjsciem z domu poniewaz jak wyjde to mi sie tak jakos dziwnie robi nogi mi sie robio miekkie lekkie zawroty wtedy szybkie bicie serca ze oddechu niemoge zlapac czeso mi sie rece czasami drgajo mi miesnie wyniki mam dobre hemoglobina ok ekg tez do tego mam stresujoce zycie

Odnośnik do komentarza

Ja nie chcę prorokować, ale moim zdaniem to może być jakaś nerwica lękowa albo agorafobia. A jeśli jeszcze nie jest, to za jakiś czas może byc, bo jak masz lęki przed wyjściem z domu i do tego dosyć silne objawy, to wydaje mi się, że sytuacja jest na tyle poważna, że musisz iść do psychologa, bo co bedzie jeśli wyjdziesz z domu i zemdlejesz z lęków? Wtedy okaże się, że musisz mieć intensywną terapię, a na ten czas będziesz zniewolona w domu. Powinnas się wybrać do psychologa, każde niepokojące objawy najlepiej od razu minimalizować, a najlepiej zwalczać całkowicie. Moim zdaniem to może być początek nerwicy lękowej, a lęki mogą odnosić się własnie do wyjścia z domu, obawa przed ludźmi, przed przestrzenią - to włśnie agorafobia czy fobia społeczna. Musisz się poradzić psychologa i to szybko!!

http://www.ticker.7910.org/an1cMls0g411100MTAwNDcxNGx8MzU1NjZqbGF8aW4gbG92ZQ.gif

Odnośnik do komentarza

Kiliks
Twój adres mailowy został usunięty, prosze nie umieszczać swoich danych kontaktowych na forum, poniewaz jest to niezgodne z regulaminem forum.abcZdrowie.pl
Jest to już druga prośba z mojej strony.
Jesli chcesz pomóc, możesz to zrobić rozmawiając na forum, dzięki temu inni Użytkownicy również będą mogli skorzystać z Twoich porad,
pozdrawiam
moderator

pozdrawiam
moderator

Odnośnik do komentarza

witam pisałeś ze możesz pomóc wiec słuchaj miałem chyba wszystkie obiawy jakie mogą byc bóle klatki serca bardzo szybki bicie serca i wgl ale wiem ze mam to na tle nerwowym robiłem badanie serca włącznie z echo serca tarczyce mocz krew i wiele innych i wszystko jest ok kazdy lekarz mówi ze to na tle nerwowym.. jak sobie z tym poradzić ?? sa dni ze normalnie chodzę i jest ok dzisiaj chciałem iść na siłownie i dupa wyszedłem 20 metrów od domu i znowu to samo zrobiło mi sie słabo serce zaczęło mi bardzo szybko bic i oczywiście pojawił sie lek ze zaraz coś sie stanie;) nie wiem skąd on sie bierze przychodzi z Nienacka i zawsze musze brac wtedy proplanolon bo nie daje rady sie uspokoić co zabawne całe zycie trenuje na siłowni, trenowałem boks i teraz z tym nie moge sobie z tym poradzić.. ostatnio byłem na egzaminie z prawa jazdy i jak tylko wszedłem do sali to sie zaczęło i oczywiscie teorii nie zdałem bo musiałem szybko wyjść... tak jak już mówiłem wie ze to na tle nerwowym i teraz moje pytanie jak sobie z tym poradzić ?

Odnośnik do komentarza

chciałem dodać jeszcze ze miałem bóle klatki serca z prawiej z lewej strony usisk w szyi tak jak by ktoś mnie dusił bardzo szybkie bicie serca...oczywiście wtedy wdziera się lęk bóle miałem dosłownie wszystkiego nie będę sie rozpisywał bo za dużo tego robiłem tak jak już pisałem dużo badan i mam chyba nerwice staram sie z tym walczyc piłem duzo melisy zmieniłem prace muzyka relaksacyjna i duzo odpoczynku wyczytałem ze soki pomidorowe pomagają więc też pije i ogólnie duzo objawów mi przeszło jeżeli chodzi o bóle w różnych miejscach to prawie ich nie ma to dla mnie duzo:) zostały mi tylko te lęki i szybkie bicie serca.... walcze z tym od 4 miesięcy juz i lekarze nie potrafią mi pomóc dlatego pisze tutaj..:)moze ma ktoś z was takie problemy i czy może ktoś sobie z tym poradził :)

Odnośnik do komentarza

ja mam troche inaczej nie dam rady siedziec w mieszkaniu musze wyjsc, dusze sie w nim mam napady lekow serce mi strasznie bije ciezko mi oddychac, glowa jest pelna szumi dudni jest ciezka od natloku mysli chodze od okna do okna zeby sie uspokoic.Najgorzej jest zima caly czas ciemno nie ma jak otworzyc okna zeby pooddychac ja nie lubie czuc sie ograniczona lubie przestrzen i nie nawidze byc sama ani w dzien ani w nocy bo wtedy mam jeszcze wiecej lekow

Odnośnik do komentarza

też to mam że nie lubie sam siedziec w domu ostatnio nie wiem czego ale jak wychodziłem na siłownie mnie złapało ale też to mam szum w głowie szybkie bicie i ze mi duszno słuchaj dużo muzyki relaksacyjnej dobrze jest chodzić do znajomych jezeli chodzi o leki to bardziej mi szkodzą niż pomagają pije tylko melise i tabletki na stres i jest lepiej ale dalej mnie łapie ;) a długo się z tym męczysz ?

Odnośnik do komentarza

tak od15 lat,na szczescie z przerwami. Leki pojawiaja sie w momecie jak cos zmienia sie w moim zyciu. Zmiana pracy choroba lub smierc bliskich teraz czeka mnie porod.moze czasami bardziej z blachych zeczy ze do swiatecznego stolu nie usiadzie cala rodzina bo siostra przyjdzie po sniadaniu a w tedy mnie nie bedzie i sie w swieta nie zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Gość przeczytałam

A czytaliście o sepsie?
Z tą siłownią, może Ty jakieś podejzane suplementy przyjmowałeś kiedyś? A może nietolerancja alkoholu, nie pijesz zadużo?
Chociaż to chyba u Was na tle nerwowym i jak pisała wcześniej Pani psycholog jakiś rodzaj fobii.
No najgorzej jak człowiek nie wie co się dzieje z jego organizmem i mimo dużej ilości wizyt u lekarzy nie potrafi dojść do konkretnej odpowiedzi.
Ja jestem jednak sceptyczna co do teorii że wszystko jest na tle nerwowym, bo czemu te nerwy sobie nie radzą? No chyba że człowiek ma jakiś zapas nerwów i jak to się mówi "nerwy już mi wysiadły", może coś w tym jest. Ja u siebie obniżenie nastroju zauważyłam kiedyś, ale też z wynikami krwi pasowało, bo były kiepskie. A tak gdy wszystko w porządku i nie ma niedoborów.

Odnośnik do komentarza

nie ja nic nie biorę :) nie pije ;)
mi to się zrobiło od kawy za dużo wypiłem trafiłem do szpitala 140 puls i od tamtej pory sa leki i objawy tak jak już opisywałem... robiłem duzo badan i wszystko prywatnie i jest ok mam to na tle nerwowym. było dużo rzeczy które mnie w tym utwierdziły choćby to jak zajmę sie jakąś robotą to nic mi nie dolega zero objawów a jak o tym pomyśle zacznę się przejmować to się zaczyna przy sepsie mój stan byłby co raz gorszy a ja czuje sie dużo lepiej.. i wierz mi ze od nerwów można bardzo sie źle czuć a nerwica to taka choroba która umie naśladować różne choroby i dlatego tutaj pisze bo chce wiedzieć jak inni sobie z tym poradzili :)

Odnośnik do komentarza

cz.aw...Mam podobne lęki, choć na szczęście dla mnie, mniej intensywne.
Wtedy w kółko na okrągło, myślę sobie-
Jestem spokojna, energiczna, ze wszystkim sobie świetnie radzę.
Jak tak przełamię się parę razy, to potem przez jakiś czas mam spokój.
Jak się pojawiają, to znowu - jestem spokojna, energiczna, ze wszystkim sobie świetnie radzę.
Mnie to pomaga.

Odnośnik do komentarza

ja tez mam nadzieje ze po porodzie mi znowu przejdzie na dlugo dlugo ale chyba jednak skozystam z pomocy psychologa zeby nastepnym razem byc silniejsza,bo teraz jest tragedia ja narmalnie warjuje jeszcze 5 dni do porodu ktorego strasznie sie boje nie nawidze czuc sie bezsilna a lezac na stole w znieczuleniu to se nie wstane wrazie lekow tylko bede uwieziona i to mnie najbardziej stresuje nie wiem jak mam sie uspokoic pomimo ze juz wiem ze maz bedzie ze mna przy cc

Odnośnik do komentarza

ja to dzisiaj sie tak przejąłem ze dostałem gorączki 37.5 straszne. odrazu 100 chorób sobie wynalazłem ale doszedłem w końcu do wniosku że to głupie uspokoiłem sie i gorączka minęła nie denerwuj sie Ewka będzie dobrze :) tylko musisz sie uspokoić i o tym nie myśleć hehe wiem ze łatwo powiedzieć gorzej zrobić ale postaraj sie zająć głowe czymś innym :) pamiętaj myśl pozytywnie wszystko sie uda i maż będzie przy tobie co by sie nie działo ;)

Odnośnik do komentarza

Czesc
Mam podobnie jak jest bardzo ciepło boje sie wyjść z domu żeby mi sie słabo nie zrobiło. Nie umie spać ciagle mysle ze jest ciepło nocne yemperatury sięgają 23 stopni mnie to przeraża. Nie umie spać bo mi serce bije szybko strasznie sie przejmuje i wmawiam sobie choroby. Zaczelo sie osiem lat temu piłam w pracy duzo kawy i miałam poważne kłopoty w domu. I zaczęło sie atakiem szybkiego bicia serca niepokoju drżeniem ze strachu i obawy nie wiedziałam co sie dzieje. Jestem przerażona wiec zrobiłam odrazu badania tsh ft4 czyli tarczyca wyszła norma. Robiłam tez morfologię wszystko super, badanie krwi wszystko ok. Ale jak poszłam na EKG pani doktor przepisała concor cor 2,5 mgl. Ciśnienie mam zawsze 120 na 80 czyli jak określa pani doktor idealnie. Brałam te leki i minęło przez 8 lat miałam spokój i znów wróciło, a zaczęło sie na wieść o upałach ze znów będą i dodam ze mam okropnie nerwowa prace ktora wymaga skupienia i stalowych nerwów. Jak przychodzi noc boje sie ze będzie mi za gorąco za duszno i znów nie nogę spać :/ To jest okropne czekam tylko na koniec upałów nie wiem co robic

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...