Skocz do zawartości
Forum

Uderzenia gorąca i problemy z koncentracją


Gość ka...il

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam na imię Rafał i mam 23lata od ponad pół roku mam problem mam dziwne napady bucha we mnie gorąco nie mogę się skupić w jednym miejscu bo czuje jak zaraz miało by mi się coś stać dzieje się mi tak nawet kilka razy dziennie po takim ataku cały dzień chodzę taki przytłoczony z bólem głowy miałem szereg badań EEG, Tomografie głowy i wszystko ok wykryto ostatnio u mnie tężyczkę na którą biorę leki ale dalej mam te napady nieraz potrafi mnie to obudzić w nocy a nieraz w ogóle nie pozwala zasnąć tak jak by we mnie coś pulsowało z tyłu głowy po takim ataku też telepie mnie z zimna ostatnio byłem u kardiologa miałem robione echo serca i Holtera oczywiście wszystko ok ale kardiolog skierował mnie na Holtera ciśnieniowego bo zmierzył mi ciśnienie i miałem 140/85 w ogóle ostatnio zacząłem sam mierzyć ciśnienie najwięcej miałem 165/85 wczoraj 150/80 a tak średnio mam 140/80 co mi jest proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem przyczyn Twojego samopoczucia może być 3:

1. Tężyczka, która objawia się nadmiernym skurczem mięśni - może z tego powodu czujesz się właśnie tak, może ta choroba na Ciebie wpływa w taki a nie inny sposób powodując takie a nie inne objawy
lub:
2. Skutki uboczne leków, które bierzesz na tężyczkę - niektóre leki mogą powodowac uderzenia gorąca, bóle głowy, rozkojarzenie. Przeczytaj ulotki tych leków zobacz czy leki nie wchodzą ze sobą w interakcje i jakie mają skutki uboczne. Jeśli w skutkach ubocznych będzie napisane, że takie objawy moga towarzyszyć tym lekom, prawdopodobnie są od nich. W niektórych przypadkach, organizm po pewnym czasie się przyzwyczaja do leku i minimalizuje działania niepożądane, jeśli nie, powiedz o tym lekarzowi, moze da Ci inny lek, który nie będzie wywoływał takich efektów a jak juz to słabsze
lub:
3. To kojarzy mi się także z objawami nerwicowymi. jeśli masz napady gorąca, odczuwasz kołatanie serca, leki, niepokój, jakies dziwne uczucia, to mozliwe, że jest to na tle nerwowym. Zastanów się czy się niczym nie przejmujesz, nie martwisz nie stersujesz nie przeżywasz. Staraj się wprowadzić spokój do swojego życia, odpoczywaj, wysypiaj się, staraj się nie denerwowac błahostkami, unikaj stresu, pij melisę itd.

Zastanów się czy któryś z tych czynników nie powoduje takich objawów i pod tym kątek staraj się znaleźć rozwiązanie.

Gdy wabi cię ognik, idź za nim.
Być może zabrniesz na manowce,
ale nigdy nie będziesz sobie wyrzucać,
że może była to Twoja Gwiazda.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...