Skocz do zawartości
Forum

Natręctwa przy problemach małżeńskich


Gość ka...il

Rekomendowane odpowiedzi

Od 1,5 roku mieszkam u rodziców z 3.5 letnią córka...wyprowadziłam sie od meza ktory stosowal przemoc psychiczna...w stosunku do mojej osoby, trudno bylo przewidziec jego zachowanie, rok temu chcial abym wrocila do domu spelnic musialam jednak kilka warunkow materialnych, byl taki okres w zyciu ze chcialam do niego wrocic sama nie wiem dlaczego... teraz nie ma dnia zebym nieanalizowala dlaczego tak sie stalo...ze moze ja zawinilam, kiedy zabiera corke na weekend i jest mily lapie sie na tym ze to tylko dlatego ze czegos potrzebuje, czasem jest ok i mozemy pogadac a czasem jest bardzo ostro podczas rozmowy chcialabym ulozyc sobie zycie, nie potrafie byc sama... czasem mam wrazenie ze jestem beznadziejna a czasem ze jestem super fajna i mam wrazenie ze wszyscy wokol mnie mowia zle po za moimi plecami ,czesto tez kiedy wychodze z domu musze sie cofnac i posprawdzac czy wszystko jest wylaczone to mnie strasznie irytuje i utrudnia zycie prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza

Moja droga, nie rób największego błędu jaki może popełnić kobieta w takiej sytuacji a więc nie wracaj do swojego męża, który stosował wobec Ciebie przemoc psychiczną tylko dlatego, że czujesz się samotna i nie chcesz być sama. Nie możesz tego zrobić!! Nie decyduj się na to tylko dlatego, że Ci źle samej. Lepiej poczekać na kogoś wyjątkowego niż z braku mozliwości łapać się czegoś, co rani. Lepiej poczekaj. Jeśli Twój mąż wcześniej zachowywał się w stosunku do Ciebie w taki a nie inny sposób, jest duże prawdopodobieństwo, że nie zmieni swojego zachowania, zwłaszcza, że nawet teraz się kłócici "ostro" jak to sama określiłaś. Moim zdaniem nie ma sensu ryzykowac. Wstrzymaj się z tą decyzją, lepiej spotykaj się z kolezankami, spędzajcie razem czas wychodź gdzieś na weekendzie, na pewno poznasz kogoś, kto pokocha Ciebie i dziecko i nie bedzie wobec Was stosował żadnej przemocy!! To pierwsza kwestia.

druga kwestia jest natomiast taka, że to co opisujesz może być nerwicą. Sprawdzanie kilka razy czy wszystko wyłączone, uczucie rozmowy za Twoimi plecami, różne postrzeganie siebie. Może to co przezyłas i te emocje z którymi teraz walczysz, które tkwią gdzieś w Tobie, w jakiś sposob Cię trapią i stąd te objawy. Moim zdaniem powinnas porozmawiać z psychologiem. Ja zawsze uważam, że w trudnych chwilach warto porozmawiać z psychologiem i z bliskimi, bo to ogromne wsparcie, motywacja i ktoś obiektywnie spojrzy na problem i szczerze doradzi, zwłaszcza, że w Twoim przypadku oprócz wsparcia ważna jest także ta nerwica, którą można u Ciebie podejrzewać.

Dlatego pamiętaj - nie wracaj do męża tylko dlatego, że czujesz się samotna i porozmawiaj z psychologiem, a zobaczysz, że poczujesz się lepiej i będziesz wiedział czego chcesz od życia i nie będziesz bała się do tego dążyć. Nie ryzykuj powtórki z przeszłości, lepiej skup się na budowaniu nowe, szczęśliwej przyszłości bez przemocy i bez natręctw!!!!!

Gdy wabi cię ognik, idź za nim.
Być może zabrniesz na manowce,
ale nigdy nie będziesz sobie wyrzucać,
że może była to Twoja Gwiazda.

Odnośnik do komentarza

powinnaś wziąć rozwód z mężem, bo taka niewyjaśniona sytuacja będzie się za tobą ciągnąć... i nie pozwoli ci na ułożenie sobie życia. Musisz zacząć normalnie żyć, mam wrażenie, że Twoje objawy są spowodowane tym, że ty nadal się boisz, nadal nie czujesz się pewnie, pomimo tego, że Twój mąż z Tobą już nie mieszka. Przestań się bać i uwierz w siebie. Bardzo dobrze zrobiłaś że sie od niego wyprowadziłaś, że nie pozwoliłaś sobą pomiatać ani znęcać się. Teraz doprowadź sprawę do końca

A dragon whisper her name,
on the east.
You win, or you die.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Ofiary przemocy psychicznej w rodzinie mogą doświadczać stanów depresyjnych i lękowych, mają obniżoną samoocenę.
To, że czasami chcesz wracać do męża, jest wynikiem tego, że stosując przemoc psychiczną uzależnił Cie od siebie, wbił Cię w poczucie winy- dlatego Ty teraz obarczasz siebie za wszystko.
Skorzystaj z pomocy psychologa. Pamiętaj, że istnieje także Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska linia". Tam też możesz znaleźć pomoc psychologiczną.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...