Skocz do zawartości
Forum

Czy można kochać dwie osoby jednocześnie?


Rekomendowane odpowiedzi

Gość romankarfik18

mam naime roman jestem czechem.Jest mi 21 lat.bol siem s kobietou 4 lata.teraz juz niejestme,razem mame razem dziecko curke ma prawie 2latka.zastawil siem ja bo smiesie kucily dluzo,potem smiem sie spotkal s koubietou ina jestme razem teraz ale jesteszme daleko od siebe za pare mnieszence ma wrucic spowratem do mnie.Ale teraz jes coz zle niemogesi poradis teraz pisze nawed z byla sta co bolem 4 lata mam jesie do niej uzucia no jak to powiedec kacham ja jeszie ale mam tez do tej kobiety co siem teraz z ja czi mozna kochac 2 kobiety na raz??????????niewiem co mam robic ale wrucic do bylej albo zostac co teraz jestem s kobietou sam niewiem co juz robic

Odnośnik do komentarza
Gość renata6k

Musisz się zastanowić, która z nich jest dla Ciebie ważniejsza. Przemyśl wszystkie za i przeciw każdemu z tych związków. jak juz podejmiesz decyzję to powiedz o niej zarówno i jednej jak i drugiej. Nie możesz kochać dwóch kobiet na raz, bo wtedy jesteś wobec nich nieuczciwy. Teoretycznie taka miłośc jest możliwa, ale niestety musisz wybrać jedną.

Odnośnik do komentarza

Oczywiście, że nie jest łatwe. Wsłuchaj sie w siebie. Wyobraź sobie siebie za kilka lat. U boku której kobiety się widzisz, którą sobie wyobrażasz, że będziecie razem za kilka lat? Możesz też zrobić prosty rachunek. Napisz na kartce wady i zalety obu kobiet i zobacz, która wygra.

Odnośnik do komentarza

Często jest tak, że kocha się matkę bądź ojca swojego dziecka i pomimo, że w tym związku się nie układa, czuje się z tą osobą więź. Podobnie jest zapewne w Twoim przypadku. Dlatego dobrze by było gdybys się zastanowił czy uczucia do kobiety z która masz dziecko to miłość, czy przywiązanie i uczucia jakko do kobiety z którą masz dziecko. Jeśli ją kochasz - porozmawiaj z nią - może uda Wam się byc razem i stworzyć rodzinę razem z Waszą córką. Jesli natomiast czujesz tylko przywiązanie, bądź Twoja była partnerka nie widzi szans na reaktywację związku, możesz rozpocząć nowy rozdział w swoim życiu z nową partnerką, do której też czujesz coś wyjątkowego. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Nie, nie można. Ludzie często mylą miłość z zauroczeniem. Porzucają żony, mężów dla kogoś innego w kim wydaje im się, że są zakochani, a jednocześnie mówią, że kochają swoje żony i mężów... Wtf? a potem nie wiedzą co zrobić, bo i jedno i drugie trafia szlag... Można kochać tylko jedną osobę, a jeśli np wahamy się kogo wybrać tzn że nie kochamy ani jednej, ani drugiej osoby, rozumiesz?
I proszę, nie nazywajcie każdej nowej osoby, z którą się związaliście, wielką miłością. Zauroczenie i miłość, to dwie różne sprawy. Nie mogłabym mówić każdemu mojego facetowi, że go kocham jeśli go tak naprawdę nawet nie znam. Na szczęście mam już męża i nie mam takich problemów ;p

Odnośnik do komentarza

A ja myslę, że można, chociaż to nieuczciwe wobec tych osób. Dlatego w takiej sytuacji nalezy wybrać, nie można ciągnąć takich znajomości. Powinno się wybrać jedną osobę, a z druga najlepiej zakończyć kontakt, chociaz to boli, ale myślę, że to jedyne wyjście, aby uzyskać spokój ducha i iść naprzód i nie mącić w głowie tym bliskim osobom.

Love, laugh and live! :)

Odnośnik do komentarza

Zgadzam się z Fiołkiem, można, ale to nie będzie fair wobec tych osób. To jest bardzo egoistyczne podejście wobec tych osób. Bo stawiamy je w trudnej sytuacji, tak jakby w zawieszeniu. Pokazujemy im że tylko nasze uczucia się licza nie ich

Look in the doubt we've wallowedLook at the leaders we've followedLook at the lies we've swallowedAnd I don't want to hear no more

Odnośnik do komentarza

Kochać dwie osoby jednocześnie? Czemu nie! Ja kocham, każda swoją pociechę najmocniej na świecie, każdą tak samo! ;)

Jeśli natomiast chodzi o mężczyzn to w młodości (kurczę... jak to brzmi okropnie :P) zdarzało mi się mieć takie rozsterki i wtedy odkryłam, że tak naprawdę nie "kocham" tych osób w ten sam sposób, każdą inaczej, bo każdą za coś innego. Tak jakby się uzupełniały, w żadnej nie kochałam wszystkiego. Wtedy podjęłam decyzję, że skoro żadnego z nich nie jestem w stanie kochać w całości ad A do Z to najlepiej zrezygnować z obu. Okazała się to być bardzo trafna decyzja, ponieważ później poznałam jednego mężczyznę, która uosabiał wszystkie ważne dla mnie cechy i dzisiaj jesteśmy małżeństwem :)

Odnośnik do komentarza
Gość PorannaRosa

moim zdaniem się ie da. Owszem dzieci, członków rodziny tak ale miłość do dwóch facetów jest niemożliwa. Można być zauroczoną, ale nie kochać. To jest mylenie dwóch pojęć - miłości i zauroczenia. Często jest też tak że mylona jest miłość z przyjaźnią i na odwrót. Ale kochać, tak naprawde można tylko jednego faceta.

Odnośnik do komentarza

no w sumie racja serce najmocniej bije dla jednej osoby chybaze to rozne rodzaje milosci np do rodzica dziecka partnera, ale np 2 facetow nie da sie kochac jednoczesnie wyorbaz sobie ze lezysz nad rpzepascia trzymasz rece w dol w jednym reku trzymasz faceta nr 1 w drugim faceta nr 2 i jednego musisz puscic aby uratowac kogos i siebie to dopiero trudny wybor taki film kiedys byl z dziecmi z kewinem i frodem z tymi aktorami i matka kewina puscila

Nawet cień przyjaciela starczy by uczynić człowieka szczęśliwym.

Odnośnik do komentarza

Ja uważam, że mozna kochac wiele osób na raz. Przecież każdy z nas kocha kogoś, nie tylko jedną osobę. Mozna kochac kilka osób na raz, ale np. w przypadku partnerów jest juz co innego. Bo np. jednego możemy kochać taką dojrzałą miłością, a wkimś innym mozemy być zakochane, bo np. jest świeży dla nas, bardziej atrakcyjny, podneica w nas w jakiś sposób. Zakochujemy się i chcemy być z tą osobą, jest dla nas kimś waznym, ale kochać taką miłościa "az po grób", to chyba jedną osobę, z która chce się dzielić swoje życie. Myślę, że miłość w stosunku do partnera lub partnerki jest jedna choć może byc w tym samym czasie co inne zauroczenia i zakochania. Jest jedna bo my ją sami wybieramy, my decydujemy. Gdyby się okazało, że obie miłości można realizować, z czasem przekonalibyśmy się, że i tak jedna z nich jest ważniejsza, bardziej wyjątkowa, jedyna.

http://www.ticker.7910.org/an1cMls0g411100MTAwNDcxNGx8MzU1NjZqbGF8aW4gbG92ZQ.gif

Odnośnik do komentarza

jestem teraz w jeszcze wiekszej kropce.. jak wiecie spotykam sie ze swom chlopakiem ponad 3 lata i powiem szczerze ze ten zwiazek odbiega znacznie od idealu idealu czyli mojego wyobrazenia o nim chciala bym zeby facet chociaz troche sie o mnie postaral bo kiedys to robil a teraz jak jestesmy razem to mysli juz po co sie starac bedziemy razem JUZ I TAK na wieki wiekow... mam przyjaciela.. tak przyjaciela od okolo 6 lat wsumie poznalismy sie przez kolezanke dodgadujemy sie swietnie nigdy nie poklocilismy sie przez ten czas a gadamy calymi dniami.. zadko sie widujemy bardzo zadko ale ostatnio wracalismy razem autobusem zdarzylo sie kilka razy zaczekal na mnie cos we mnie peklo.. zaczelam chyba cos do niego czuc.. on juz wczesniej mowil ze mu sie podobam ale mimo to odrzucilam to zaprzyjaznilismy sie a teraz... to szalone jestem zauroczona nim... wiem co powiecie ale dziekuje ze moge sie tutaj wygadac jestem w kropce w zwiazku nie czuje sie szczesliwa a Piotrek... Piotrek dal mi zainteresowanie i troske której od tak dawna mi brakuje... :(

Odnośnik do komentarza

Nie skreślaj od razu Twojego obecnego chłopaka. Trwa to długo, jesteście przywiązani do siebie, a może lepiej porozmawiać i odbudować wasze uczucie? Twój chłopak na pewno mocno Cię kocha, może teraz nie umie już tego okazywać, ale aż tak żle chyba nie jest? Wiesz, ludzie często bywają rozdarci między swoimi uczuciami. Powinnaś kierować się sercem. Tutaj na forum możemy Ci coś zasugerować, podpowiedzieć, ale decyzja jest Twoja. Zauroczenie to zauroczenie, miłość to miłość. Posłuchaj serca.
Trzymaj się.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...