Skocz do zawartości
Forum

Problem z otwarciem na świat


Gość skarpetka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość skarpetka

Cześć,
Znalazłem się na tym forum, ponieważ mam problem.
Problem tkwi we mnie. ; )
Jak spotykam się ze znajomymi, z resztą których znam od wielu lat, jakoś nie potrafię znaleźć wspólnego języka z nimi. Nie mamy o czym gadać. zresztą nie wiem o czym rozmawiać z każdym, z kolegami z pracy, z współlokatorami....I nie mam pomysłu jak to zmienić. Nie jestem raczej skłonny do rozmowy o swoich sprawach, nikomu nie mówię co mnie boli, dręczy itp. Rozumiecie coś z tego? ; )

Odnośnik do komentarza

Owszem, rozumiemy :) Po prostu brakuje Ci tematów do rozmów, a nie chcesz mówić o sobie, swoich sprawach, nie chcesz się zwierzać. Nie musisz. Spisz sobie na kartce kilka tematów, o których możesz rozmawiać, np. o filmach jakie ostatnio oglądałeś i opinie o nich, o muzyce, o książkach, o śmiesznych sytuacjach jakich ostatnio byłeś świadkiem, o tym co ostatnio fajnego znalazłeś w sieci itp. Niech to będą lekkie, przyjemne tematy. Jak już je spiszesz zastanów się co możesz powiedzieć na ten temat, np. oglądałeś ostatnio Władce Pierścieni i uważasz że film jest tak dobry jak książka, lepszy, gorszy itp. - wyraź swoją zdanie, niech ktoś wyrazi swoje, argumentujcie, dzielcie się opiniami, porównujcie, że np. jest tak dobry jak książka, ale np. Zmierzch jest lepiej nakręcony itp. Przygotuj sobie w myślach kilka takich rozmów. Kiedy będziesz ze znajomymi możesz zaproponować temat, albo dołączyć się do tego o którym oni rozmawiają, np. jak mówią o fajnym teledysku jaki ostatnio widzieli, możesz powiedzieć że widziałeś też Ci się podoba lub niepodoba, albo nie widziałeś ale widziales taki i taki i fajny jest bo - i powiedz dlaczego. Rozmowa wcale nie jest taka straszna, może po prostu jesteś nie śmiały, dlatego spisz sobie kilka tematów zastanów się co możesz powiedzieć i w czasie rozmowy zamień teorię w praktykę. Bądź pewny siebie. Nie musisz uczyć się na pamięć. To normalne że można zapomnieć jakiś tytuł czy zastanawiać się chwilę. Najważniejsze, żebyś próbował się przełamywać i nawet jak zapomnisz tematu o którym chciałeś rozmawiać, możesz zacząć rozmowę w stylu: a wczoraj widziałem, spotkałem, itp. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...