Skocz do zawartości
Forum

Rozstanie się małżeństwa i związek żony z kolegą męża


Rekomendowane odpowiedzi

Trzy miesiące temu rozstałam się z mężem, byliśmy małżeństwem 14 lat. Na drodze stanął jego kolega. Zawsze mu się podobałam, był już kiedyś mną zainteresowany. Zaczęłam się z nim spotykać, sypiam z nim i się zakochałam. Cały czas się ukrywamy, jego problemem jest mój były, dziwnie się z tym czuje, tak na prwadę ja bym chciała coś więcej, ale on chce miło spędzić czas, choć uważam że jest inaczej. Jak mam sprawdzić czy mu zależy, czy coś czuje. Jak się dłuższy czas nie odzywam to on pisze smsy jak tam mija dzień.

Odnośnik do komentarza

Możliwe, że jemu zależy na Tobie równie mocno co Tobie na nim, ale ten związek będzie trudny do zbudowania ze względu na Twojego męża. Jeśli Twój obecny partner się z nim przyjaźnił, na pewno nie będzie chciał, aby Wasze bliższe relacje wyszły na jaw. Będzie mu zależało na utrzymaniu przyjaźni z Twoim mężem, a będąc z Tobą nie będzie to możliwe. Odwróci się od niego nie tylko Twój mąż, ale i inni koledzy i to może być główny powód dla którego woli się ukrywać. Dlatego musisz go zapytać wprost czy jest szansa na poważny związek, bez ukrywania się i bez tajemnic i czy to, co do Ciebie czuje jest na tyle silne, żeby sprostać wielu przeciwnościom. Ciężko jest znaleźć skuteczną metodę. Moim zdaniem trzeba przedstawić sprawę jasno: jeśli może coś z tego być - spróbujmy, jeśli wiesz z góry, że będziesz chciał to utrzymac w tajemnicy i nigdy się to nie zmieni - nie ma sensu, żebym robiła sobie jakąś nadzieję. I wtedy zobacz jak zareaguje. Zaznacz, że w tej chwili tkwicie w zawieszeniu, a Ty byś chciała poznac konkrety czego możesz się spodziewać i czego oczekiwać, bo nie chcesz się za jakiś czas rozczarować. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Faceci są zazwyczaj bardzo solidarni w takich kwestiach i na pewno stąd cały problem. On musi się zastanowić czy wazniejsza jesteś Ty czy przyjaciel, bo domyślam sie, że podjęcie decyzji spowoduje utrate jednej ze stron. A z jakiego powodu rozwiodłaś się z meżem? Czy chodziło może właśnie o jakies podejrzenia zdrady czy coś? Jeśli tak to będzie trudno, ale jesli rozstaliście się, bo nie byliście razem szczęsliwi, uczucie się wypaliło to mąz powinien zrozumiec, że chcesz sobie ułożyć życie na nowo. Najgorsze, że jak się dowie to może podejrzewac, że romans zaczął się jeszcze jak byliście małżeństwem... Wszystko zalezy od podejścia Twojego męża. Myślisz, że byłby w stanie to zaakceptować? Może powinnaś po prostu mu o tym powiedziec jak Twój facet nie ma jaj, żeby to zrobić, chociaż to powinien raczej on mu powiedziec, skoro sa przyjaciółmi. Jesli Twojemu obecnemu facetowi chodzi tylko o seks to nie inwestuj czasu i uczuć w tą sytuację.

Love, laugh and live! :)

Odnośnik do komentarza

Mąż mnie zdradzał i dlatego podjęłam decyzję o rozstaniu. Stwiedził że mnie już nie kocha, że wygasły jego uczucia do mnie. Ale teraz często dzwoni i interesuje się co robię, gdzie jestem. Kolega jego spędza ze mną dużo czasu i widzi jak on do mnie wydzwania, myślę że boi się że ja wrócę do męża, a on wtedy nie będzie wiedział co ma zrobić, będzie się czuł głupio.

Odnośnik do komentarza

To skoro wszystko było winą męża to masz pełne prawo ułożyć sobie życie na nowo, chociażby z jego najlepszym przyjacielem. To mąż wszystko zniszczył i nie ma prawa wtrącać się w to, co dzieje się teraz. Powinnaś porozmawiać z byłym mężem, dlaczego raptem zaczął się tak interesowac i poznac jego zamiary a następnie wyjaśnić czy to Ci odpowiada.

Love, laugh and live! :)

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem miłość, bo niejednokrotnie przekonałam się, że dla wielu osób przyjaźń nie ma wartości i potrafią ją z dnia na dzień zakończyć. Niestety związki oparte na miłości też się rozpadają, ale wydaje mi się, że miłość jest silniejszym uczuciem niż przyjaźń, więc ma szanse dłużej przetrwac i dlatego warto w nią inwestować.

Odnośnik do komentarza
Gość Złośliwa

no to pięknie pograłaś.... ciekawe co ten Twój przyszły niedoszły na to powie jak się dowie... Wysyłasz bardzo sprzeczne sygnały. Obyś nie żałowała tego, bo może zdarzyć się tak, że Twój były mąż i ten przyjaciel odsuną się od ciebie i zostaniesz sama.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...