Skocz do zawartości
Forum

Hipochondria przy podejrzeniu nerwicy


vayol

Rekomendowane odpowiedzi

witam chcialam zaczac ze wszystko zaczelo sie od szumu w lewym uchu. Poczatkowo intensywny a 10tego dnia zmalał. W zwiazku z tym ze nie przeszlo postanowilam wpisac szum w google zeby sie dowiedziec cos na ten temat. ogolnie zawsze jak cos mi doskwiera to wpisuje objaw w net. Po przeczytaniu roznych artykolow wyczytalam ze moze byc to od SM. Nie wiedzialam co ten skrot oznacza wiec wpisalam w google i okazalo sie ze to stwardnienie rozsiane. Generalnie objawy z wikipedii mi nie pasowaly, bo nie mialam problemow z nogami czy zaburzen wzroku, ale w zwiazku z tym iz wyczytalam ze to nieuleczalna choroba i ze ten szum ma cos wspolnego z sm bardzo sie zleklam. (Dodam ze przez dlugi czas uzywalam tanich sluchawek ze skaypa za 10 zl i moze przez to mam szum w uchu, no ale nie mam pojecia) Po dwoch dniach nagle zaczela mnie bolec lewa noga ot tak nagle, pomyslalam no nie sm mnie lapie i zaczelam sie bac na tyle ze zaczelam nieustannie myslec o tej chorobie i caly czas tylko o tym mowilam ze moge to miec. Nastepnego dnia dalej siedze i mysle o sm i nagle lapia mnie mrowki w lewej stopie i zaczynaja jakies pradki przechodzic przez stope. Zrobilo mi sie goraco strasznie sie zleklam, balam i od tej pory zaczelo sie dla mnie pieklo. Codziennie potrafilam siedziec na necie i czytac o tej chorobie, doswiadczalam coraz wiecej objawow, ktore o dziwo pasowaly do tych ktore wyczytalam. Nie moglam spac wcale. Noc byla dla mnie najgorsza!!! Wszyscy spali a ja sie meczylam. Najwiecej objawow doswiadczalam w nocy,poty,szybkie bicie serca, aerofagia, nawet mnie sparalizowalo na jakies 10 sek moze dlatego ze myslalam duzo, ale to bylo silniejsze ode mnie. Po mrowkach w lewej stopie zaczely sie poty, bole glowy, tiki, skurcze lewej nogi, oslabienie lewej nogi chociaz normalnie chodzilam, a czulam ze jest ona jakas nie taka jak ta zdrowa prawa.Potrafilam wpdac w histerie na zawolanie, plakalamm,chodzilam przybita, a rodzicie nie mieli juz sily na mnie za to co odwalam. Powiedzieli ze wstapil we mnie jakis diabel i wkrecilam sobie chorobe. Nikt mnie nie rozmial!! Nienawidze siebie. CZY MOZLIWE JEST TO ZE PRZEWIDZIALAM SOBIE CHOROBE? CIEKAWA JESTEM CZY GDYBYM NIE WYCZYTALA O ISTNIENIU SM TO CZY BYM WOGOLE NIE DOZNALA TYCH OBJAWOW? CZY TO MOJ MOZG JEST NAKRECONY? nie wytrzymalam poszlam do lekarza rodzinnego zrobilam morfologie tsh ob cukier posiew moczu wszystko ok wyszlo. Dostalam psychotropy na sen,dostalam tez skierowanie do dobrego neurologa, ktory zbadal mi odruchy-wszystkie wyszly ok, stwierdzil ze to jakis objaw nerwicowy od internetu, i ze mam nic w necie nie wyczytywac:D,ponadto ze sm nie zaczyna sie od szumu w uchu, ale dal mi skierowanie na TK,niby dla mojego spokoju. Jakos mnie to nie przekonalo ze jestem zdrowa...na badanie boje sie isc. No ale zpisalam sie wkoncu. Potem przyszly wakacje poszlam do pracy i przeszlo mi chociaz slabsza noga lewa i te pratki dalej sie utrzymywaly wlacznie z szumem ktory mam do dzis, szum nie jest jednostjny raz slabszy a jak jestem zdenerwowna mocniejszy.poszlam do drugiego neurologa jakos pod koniec lipca. opowiedzialam o wszystkich objwach jakie mialam i te ktore mi doszly teraz a mianowicie bol i scisk w klatce piersiowej(chlopak mnie zdradzil-dostalam takiego ataku histerii ze myslalam ze sie udusze tak sapalam) Porozmawialam z nia szczegolowo zrobila mi badanie odruchow wyszly ok i powiedziala ze nie jestem chora ona nie widzi tu objawow sm i ze to nerwica lękowa. Odkad mi to powiedziala dosadnie jak reka odjal objawy zniknely.szok.Rzut sie skonczyl zaczelam wreszcie zyc tak jak dawniej mrowki zniknely. czasem cos sie pojawialo ale baba mi tak nagadala ze dotarlo tto do mnie i mialam to gdzies. na Tk wiec nie poszlam. Teraz mamy listopad znowu zaczelam myslec i znowu wrocily do mnie mrowki w lewej nodze i ta noga slabsza i znow zaczynam sie bac, nie moge spac,nogi skaczą i boje sie ze to drugi rzut ja juz nie mam sily. Lęk i bezilnosc, slabosc mnie znow dopada, powtorka z rozrywki. Pomozcie mi niby to jest smieszne, ale mnie boli i doswiadczam tego. Pomozcie czy to nerwica czy sm?? znowu sie boje bardzo

Odnośnik do komentarza

Witaj, przechodzilam to samo, z tymze u mnie zaczelo sie od zawrotow glowy, podobno od migreny one sa, ale wkrecilam sobie SM, mialam mase badan, w tym TK, wszystko ok, chyba obie mamy ten sam problem, nerwica.... Gdybys chciala pogodac daj znac, zostaw maila a sie odezwe, moze razem bedziemy to zwalczac/

Odnośnik do komentarza

To nie jest SM, to najprawdopodobniej nerwica. Tak bardzo wierzysz w to, że możesz być na coś chora, że zaczynasz odczuwać pewne dolegliwość. Nie przewidziałaś sobie choroby, bo chora nie jesteś, po prostu tak bardzo wierzysz, że coś Ci jest, że zaczynasz to odczuwać. Jeśli zacznie się myśleć, że bardzo boli mnie głowa i czekać aż zacznie boleć, to faktycznie zacznie. Tak samo z innymi bólami i skurczami. Jak będzie się myślało i wypatrywało ich - nadejdą, ponieważ mózg wyśle sygnał. Natomiast objawy z nocy, które opisałaś, to również objawy nerwicowe. Bóle mogą być nerwobólami. Jeśli będziesz doszukiwała się chorób w sobie, popadniesz w hipochondrię i będziesz odczuwała te dolegliwości, których oczekujesz w związku z chorobą. Twoje objawy są dosyć silne, dlatego uważam, że powinnaś skonsultować się z psychologiem, w przeciwnym razie mogą się nasilić bądź pojawić się nowe. Przede wszystkim musisz się mniej stresować, wyciszyć trochę, przejrzeć wyniki badań, aby przekonać się, że jesteś zdrowa, a dodatkowo pójść na terapię z psychologiem - wówczas jest wysoko prawdopodobne, że objawy znikną. Źródłem może byc stres, przykre przeżycia, wydarzenia. Być może w Twoim przypadku jest to spowodowane zdrada chłopaka i emocjami, które przez ten czas się w Tobie zbierały. Porozmawiaj z psychologiem, naprawdę warto. Więcej na temat nerwicy i hipochondrii możesz poczytać pod tymi linkami:
Nerwica i lęki
Hipochondria
Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...