Skocz do zawartości
Forum

Remisje w nerwicy natręctw


Gość ona

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do Was takie pytanie:(zwlaszcza do osob ktore jeszcze nie podjely leczenia)po jakim czasie wystepowania obajwow NN nastepuje u Was remisja?U mnie NN idzie (zawsze) niestety w parze z depresja;((i tak juz od ponad 20 lat;((u mnie to jest tak ze:mam "TO"przez 4-5 miesiecy az stopniowo bardzo powoli zaczynam sie lepiej czuc,nastepuje remisja i znowu po ok 2,3 latach powtorka:(((kiedys kiedy jeszcze zylam w PL leczylam sie panstwowo najpierw na DDA a pozniej wlasnie na nerwice-niestety moja psycholog zrezygnowala ze mnie nie podajac przyczyny nie zaproponowala tez innego psychologa i...zostalam na lodzie...mam uraz od tamtego czasu i nie szukalam pomocy...az do teraz:(((

czy ktos tez tak ma ze NN idzie u Was w parze z deprecha i odwrotnie?to jest cholernie meczace;((

Odnośnik do komentarza

Nerwicę leczy się latami, po trzech miesiącach jakby było widac poprawę to by było dziwne raczej. Bardzo dobrze, że szukasz psychologa, tylko żeby to szukanie nie trwało kolejnych 10-ciu lat... Z nerwicą mozna żyć, można tez nauczy c się ja kontrolować, ale to wymaga pracy nad sobą i czasu. A co do depresjii to mozna z niej wyjść na dobre, ale trzeba zażywac leki.

Odnośnik do komentarza

Na początku chciałabym zaznaczyć, że nie jestem psychologiem, mam specjalizację pedagogiczno - psychologiczną. Jednak z tego co wiem, depresja bardzo często występuje niestety w połączeniu z nerwicą. Jeśli psycholog się nie sprawdza, dobrze by było skorzystać z porady psychiatry, który oprócz terapii może wprowadzić leczenie farmakologiczne. Z Twojego wątku wynika, że cierpisz już wiele lat. Moim zdaniem, powinnaś spróbować leczenia u psychiatry, który jest lekarzem (bo psycholog nim nie jest) i kiedy to nie pomoże, zastanowić się nad leczeniem szpitalnym. Wiem, że można Ci pomóc, ale musisz być pod opieką specjalisty, bo tylko wtedy masz szansę w pełni wyzdrowieć.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...