Skocz do zawartości
Forum

Kobiety contra mężczyźni


Gość Postępowa

Rekomendowane odpowiedzi

Każdy ma swoje wady i zalety, ale wierzę w solidarnośc jajników, więc oczywiście jestem za kobietami!!! :) Zargumentuje to tak - kobiety potrafia pogodzić wiele ról na raz - mogą być doskonałymi pracownikami, a jednoczesnie, zonami i matkami, bez których gospodarstwo domowe po prostu by się rozpadło. Pokażcie mi faceta, który jest tak wielozadaniowy?!

Love, laugh and live! :)

Odnośnik do komentarza

może i kobiety są niezdecydowane i stoją godzinę w przymierzalni, ale niektórzy mężczyźni tylko z pozoru podejmują decyzję, zeby dobrze wypaść. z doświadzczenia wiem, że wielu z nich nie umie podejmować decyzji!!! po prostu wybierają coś a potem analizują, czy dobrze zrobili!! ciekawe czy tak samo wybierają żony?? :))) tak czy inaczej, zdecydowanie i słuszność podejmowanych decyzji - 1:0 dla kobiet :))

Nawet cień przyjaciela starczy by uczynić człowieka szczęśliwym.

Odnośnik do komentarza

Jak dla mnie to kobiety przegrywają w mysli technicznej. Nie potrafią naprawić ani zrobić pewnych rzeczy np skręcić szafkę czy nareperować czajnik. Jak im się mówi to jakoś taki dziwny wyraz twarzy mają. Tak samo jest z obsługą samochodu i nie mowie tu o prowadzeniu go tylko o tym co zrobić gry zagotuje się woda w chłodnicy, albo co to jest diesel, albo że powinno się sprawdzić czy jest olej czy płyn do spryskiwaczy.

Odnośnik do komentarza

Różnice pomiędzy kobieta a mężczyzną przejawiają się na kilku płaszczyznach:
- różnice biologiczne
- różnice w budowie mózgu
- różnice psychologiczne

Różnice te są źródłem przekonań, że np. że mężczyźni są lepszymi matematykami, mają lepsze wyobrażenie przestrzenne (pewnie dlatego lepiej parkują od nas ;) ), ale za to kobiety są bardziej sprawne werbalnie (ku nieszczęściu mężczyzn...), często mają bogatsze słownictwo, szybciej uczą się ortografii, mówienia, pisania itp. Są bardziej precyzyjne i mają lepszą koordynację psychoruchową, dzięki czemu łatwiej wykonują czynności manualne. Jednak - to kobiety mają więcej kompleksów i częściej są niezadowolone z własnego ciała niż mężczyźni, którzy zwykle widzą w w lustrzanym odbiciu faceta idealnego. Więcej na temat różnic pomiędzy kobietami a mężczyznami możecie przeczytać pod tym linkiem:
Różnice pomiędzy kobietą a mężczyzną
Jednak pamiętajcie drogie Panie, kiedy mężczyźnie wydaje się, że jest głosem decydującym w związku - ma rację! Wydaje mu się :)
Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem nie ma sie o co kłócić kto jest lepszy. Faceci mają swoje zalety i wady, kobiety też. Ja patrząc na związek kobiety i mężczyzny mówię że nie chodzi o to żeby rywalizować ze sobą kto jest lepszy ale o to żeby się nawzajem uzupełniać. Podam swój przykład. Mam wiele szalonych pomysłów i szybko podejmuję szalone decyzje a mój mąż jest tym który sprowadza mnie na ziemie. Z kolei on często analizuje wszystko tak dogłębnie że jakby nie ja to by nigdy nie podjął żadnej zmiany w życiu. Ja zaczynam wiele rzeczy na raz robić, a on je kończy albo przejmuje w trakcie, np włączam pralkę, zaczynam gotować obiad, w międzyczasie przecieram kurze, podlewam kwiatki, myję podłogę albo myję naczynia, czasem o czymś zapomnę to on to dokończy, ale jak mam wiele zajęć to czuję się jak ryba w wodzie. U niego natomiast jednoczesne gotowanie i wykonywanie innej czynności najczęściej kończy się przypalonym obiadem ale jak juz się za coś weźmie to zrobi to od początku do końca łącznie z obmyśleniem strategii. Mnie np męczy jak mam siąść przy telewizorze i oglądać film czy coś innego, muszę coś robić uczyć się, sprzątać albo co innego, na odwrót też, meczę się jak się uczę a mi nic nie gra. Fakt z nauki zostaje mniej, z filmu też ale przynajmniej się nie męczę i się szybko nie nudzę. On z kolei się potrafi skupić tylko na jednym ale z lepszymi efektami. Nie warto kłócić się kto jest lepszy ale warto pomyśleć jak wykorzystać nawzajem swoje zalety

Odnośnik do komentarza

wiecie co, mi się zawsze wydawało że mężczyźni są tą płcią "lepszą", lepiej się dogadywałam z facetami i swoją drogą w testach ma płeć mózgu zawsze mi wychodzi męska. Jednak po praru życiowych przejściach doszłam do wniosku że moje patrzenie było błędne, myślałam zawsze że kobiety potrafią zrobić największe świństwo a mężczyzna wbija noz tylko od przodu, a na to się okazało nie ma reguły heh

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...