Skocz do zawartości
Forum

Alkoholizm matki


Gość madziulek94

Rekomendowane odpowiedzi

Gość madziulek94

mam ogromny problem mama pije od lat 6 z roku na rok jest coraz gorzej podejmowała 3 krotne leczenie w osrodku odwykowym poprzez odtruwanie, teraz siegnela juz do najdrastyczniejszych srodków jakimi jest denaturat jestem zdesperowana czy to prawda ze jak juz sie siegnie po denaturat to droga ku koncowi jest bardzo bliska . nie wiem juz jak mogie jej pomoc jestem zdesperowana

Odnośnik do komentarza

Współczuję. Też słyszałam o tym, że gdy zacznie pić się denaturat to jest to równia pochyła, ale jakoś wierzyć mi się w to nie chce. Wszystko zależy od człowieka. Może czas by Twoja mama podjęła leczenie w ośrodku zamkniętym z psychoterapią. Może kompletna izolacja od pokus i znajomych jej pomoże. A myślałaś o tym aby zaproponować mamie spotkania AA lub implantacje Disulfiranu. O tym ostatnim sposobie słyszałam różne opinie, podobno jak połączy się go z alkoholem to jest niebezpieczny ale życia, ale może taka opcja przestraszy Twoją mamę i w połączeniu z pomocą od psychologa i terapią grupową pozwoli jej wyjść z nałogu.

Odnośnik do komentarza

przykre jest to, co opisujesz. Pamietaj, aby samej nie zniszczyc swojego zycia. Postaraj sie unikac bledow. jedyne co mozesz zrobic to zgłosić się do poradni dla dzieci alkoholików, tm otrzymasz wsparcie i rady co robic i jak zyc, tutaj masz kilka telefonow, jesli nie wiesz gdzie szukac, opowiedz im o Twojej sytuacji!
DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
tel. 22 672 52 26

DLA DZIECI I NASTOLATKÓW
KTÓRYCH RODZICE PIJĄ
tel. 22 827 61 72

powodzenia!!

Odnośnik do komentarza

6 lat to długo no i ten denaturat faktycznie nie jest niczym dobrym. Twoja mama musi rozpocząć leczenie i to trwałe. Może jakaś ciocia albo Twój tata mógłby z nią porozmawiać i nakłonić ją do leczenia? Najlepiej by było gdyby sama chciała to zmienić. Jeśli nie chce to pozostaje leczenie przymusowe, ale to ktoś dorosły musiałby Ci pomóc to zorganizować, bo samej będzie Ci cieżko. Na pewno masz kogoś bliskiego i Tobie i mamie, który zechciałby Wam pomóc. Każdemu można pomóc i każdy może pomóc sobie ale musi chcieć i dążyć do tego, to jest najważniejsze. Dlatego pomyśl kto mógłby Wam pomóc i powiedz tej osobie w czym problem, na pewno się uda, choć wiele pracy czeka Twoją mamę.

http://www.ticker.7910.org/an1cMls0g411100MTAwNDcxNGx8MzU1NjZqbGF8aW4gbG92ZQ.gif

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...