Skocz do zawartości
Forum

Złe samopoczucie po leczeniu depresyjnych zaburzeń zachowania


Gość Inna111

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Inna111

Witam serdecznie
Ponad dwa i pół roku temu zaczęłam leczyć się na zaburzenia adaptacyjne (F 43) czego skutkiem był pobyt w szpitalu, gdzie przekwalifikowano moje "schorzenie" na depresyjne zaburzenia zachowania (F 92). Po wyjściu ze szpitala i kilkumiesięcznej przerwie powróciłam do farmakoterapii. Od dziesięciu miesięcy nie przyjmuję już żadnych leków. Korzystałam z psychoterapii indywidualnej, którą za zgodą mojej psycholog przerwałam. Moje samopoczucie od około trzech miesięcy ulega sukcesywnemu pogorszeniu. Początkowo były to problemy z koncentracją, trudności w zapamiętywaniu. Dziś trudności sprawiają mi podstawowe czynności, mam problemy ze snem ( problemy z zasypianiem, długi czas snu - ok 10 -14 h, zmęczenie po przebudzeniu, powracające koszmary senne zazwyczaj tej samej treści), odczuwam ciągłe zmęczenie, jestem drażliwa (łatwo wyprowadzić mnie z równowagi lub doprowadzić do płaczu), często słyszę, że "izoluję się od otoczenia, znajomych". Coraz częściej towarzyszą mi myśli suicydalne o coraz to większym natężeniu .
Czy jest jakiś sposób, który pozwoli mi powrócić do normalnego funkcjonowania bez wizyty u lekarza psychiatry?
Proszę o pomoc
Natalia

Odnośnik do komentarza

W tej sytuacji najlepszym rozwiązaniem będzie jeśli zgłosisz się do swojej psycholog i opowiesz o swoim stanie. Psycholog zna Twoją historię choroby i zaleci odpowiednie postępowanie w takiej sytuacji, ponieważ na odległość nie można nic stwierdzić a tym bardziej dawać zaleceń w takiej sytuacji. Obawiam się, że bez pomocy specjalistów ciężko będzie Ci pomóc, dlatego nie czekaj, opowiedz o swoich objawach psychologowi i rozpocznijcie leczenie! Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...