Skocz do zawartości
Forum

Czy to może być nerwica?


Gość Cholito

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !
Nie wiem czy powinnam się wdawać w opis mojej sytuacji środowiskowej...może tylko bardzo ogólnie...
Przez 3 lata żyłam w nieudanym związku. W trakcie jego trwania - prawdopodobnie na wskutek sytuacji stresowej, w której się znajdowałam - pogorszył się stan mojej astmy.
Będąc w ciąży - wylądowałam w szpitalu na podtrzymaniu, gdyż skróciła się moja szyjka macicy przy czym za powód podawano możliwości : stres i kaszel gdyż jeśli chodzi o oszczędzanie się - bardzo uważałam i wykonywałam tylko niezbędne czynności. Niestety mogłam liczyć tylko na siebie. Stres był (mąż go wywoływał), kaszel był (wywołał go stres).
Pod koniec ciąży - panicznie bałam się rodzić, miałam sny, że umrę (pomimo, że to była druga ciąża i że pierwsza przebiegła prawidłowo i przed pierwszą takich lęków nie miałam).
Rok później, mąż zaczął mnie głodzić, schudłam do 46 kg na wskutek marnego odżywiania się, ciągłego stresu i pełnych rąk roboty (prowadzenie domu, opieka nad dwójką dzieci, dorabianie).
Po wyprowadzeniu się, w ciągu 3 tygodni doszłam do wagi 50 kg, jednak pozostało mi coś do dziś...
1. Stany lękowe (boję się ale sama nie wiem czego)
2. Przeświadczenie, że coś/ktoś mi zagraża
3. Wysokie tętno przy bardzo niskim ciśnieniu
4. Kołatanie serca
5. Ostre bóle podbrzusza jak przy skórczach porodowych, występujące tuż przed
wypróżnieniem a ustępujące całkowicie zaraz po wypróżnieniu (ginegologicznie się badałam i wszystko jest w porządku)
6. Trzęsienie rąk (pomimo, że nie zażywam leków rozkurczowych, ponieważ uregulowałam sobie astmę do takiego stanu, że pozostaję jedynie na flixotide i rhinocort)
7. Czasem miewam też takie jakby \"widzenia\", tj wyobrażam sobie sytuacje, w których coś zagraża mi lub moim bliskim (często dzieciom) ale jestem w stanie przerwać sobie tych wyobrażeń. Wszystko ustaje dopiero gdy wyobrażana sytuacja kończy się źle (a zwykle tak się kończy). Najczęściej dzieje się to przed zaśnięciem ale zdarza się także w ciągu dnia. Aby uniknąć rozmyślań - słucham wieczorami audiobooka i wtedy zasypiam spokojnie. Czy ja mam nerwicę ?

Odnośnik do komentarza

Tak, Twoje objawy mogą świadczyć o nerwicy i stanach lękowych. Powinnas udac się do psychologa i rozpocząć terapię. Dodatkowo, a może przede wszystkim powinnaś usunąć ze swojego życia swojego męża. Nie możesz pozwolic na to, aby Cię źle traktował a przede wszystkim głodził! Jesteś wartościową kobietą, wspaniałą, kochającą matką. Zasługujesz na wspaniałego mężczyznę, który będzie się Tobą opiekował i nigdy Cię nie krzywdzi. Dlatego koniecznie zerwij ten toksyczny związek i rozpocznij terapię u psychologa. Tylko w ten sposób wrócisz do spokojnego i szczęśliwego życia. Jesli masz jakiś problem, potrzebujesz wspracia, pomocy, porady co i jak robić w Twojej sytuacji, możesz zadzownić pod poniższe numery telefonów. Pamiętaj, że zasługujesz na dobro i na szczęście, należy Ci się szacunek i nikt nie ma prawa wyrządzac krzywdy ani Tobie ani Twoim dzieciom!

CENTRUM PRAW KOBIET
tel. 022 652 01 17
w godz. 10.00 - 15.00

DLA KOBIET
tel. 022 635 93 92
Wsparcie Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny
poniedziałek - piątek w godz. 16.00 – 20.00

DLA KOBIET W CIĄZY I MATEK MAŁYCH DZIECI
tel. 022 635 10 11
poniedziałek - piątek w godz. 10.00 - 15.00
# Biuro interwencji
tel. 022 635 30 92
w godz. 10.00 - 14.00

DLA OSÓB W TRUDNEJ SYTUACJI ŻYCIOWEJ
tel. 022 828 12 95
Biuro Porad Obywatelskich
poniedziałek w godz. 10.00 - 19.00 wtorek - piatek w godz. 9.00 - 17.00

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...