Skocz do zawartości
Forum

Jak zaakceptować siebie?


Gość k...l

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 15 lat, 16 rocznikowo. Mój problem jest dość.. Pospolity ponieważ dotyczy akceptacji samego siebie, a dokładniej- wyglądu. Nie potrafię tego zrobić mimo że staram się z całego serca i kiedy już to wyjdzie jest lepiej, na może tydzień, a potem wszystko po staremu. Strasznie boli mnie to że w lustrze wielokrotnie wyglądam bardzo ładnie, a kiedy ktoś zrobi mi zdjęcie wyglądam jak zupełnie inna osoba, taka taka brzydka. Mimo że niektórzy ludzie mówią mi że jestem ładna nie wierze im.

Odnośnik do komentarza

Litwo, ojczyzno moja, Ty jesteś jak zdrowie, ile Cię trzeba cenić ten tylko się dowie, kto Cię stracił. Dziś piękność Twą w całej ozdobie widzę i opisuję, bo tęsknię po Tobie.

Tak samo jest z urodą. Dopóki nie stracisz własnej urody dopóty jej nie docenisz.
Myślę, że powodem Twojego kompleksu jest trądzik? Nie martw się, bo to znak młodości. Trądzik powinien się uspokoić jak dojrzejesz, hormony się ustatkują. Warto jednak iść do dermatologa, by przepisał Ci maści i żele (może pomogą?). Ponadto możesz wybrać się do kosmetyczki na jakiś zabieg. Co kto woli. Pamiętaj też o delikatnym makijażu, to poprawi Twoje samopoczucie.

Odnośnik do komentarza

Pewnie całkiem nieświadomie, porównujesz swoje zdjęcie do zdjęć z gazet.
Widzisz tam piękne, idealne dziewczyny, o nieskalanej urodzie. Patrzysz na swoje zdjęcie i widzisz przeciętną dziewczynę.
To reklama tak działa, że chcemy wyglądać tak, jak one.
A przecież są tam zwykłe dziewczyny, często o wiele brzydsze od ciebie, ale ich zdjęcia są poddane obróbce. Mankamenty znikają, uda stają się cieńsze,, biust większy, nos idealny, żadnych przebarwień itd. Doskonałość - tyle, że to efekt pracy techników.
Problem jest taki, że nie zdajemy sobie z tego, sprawy. Reklama wpływa na podświadomość, nie zauważamy jej działania. A ono jest i to ogromne.

Zacznij od przyglądania się swoim zdjęciom i staraj się wyłapać wszystkie pozytywne cechy.
Skupiaj się na nich, chwal siebie.
Podkreślaj w myślach wszystkie atuty, jakie posiadasz.
Chwal siebie za naturalność i obrzydzaj sobie te sztucznie zrobione zdjęcia.
Chwal siebie za indywidualność, która jest niezmiernie ważna, bo coraz więcej dziewczyn zlewa się w tłumie i nie można odróżnić jednej od drugiej.

Odnośnik do komentarza

unna-1
Pewnie całkiem nieświadomie, porównujesz swoje zdjęcie do zdjęć z gazet.
Widzisz tam piękne, idealne dziewczyny, o nieskalanej urodzie.

Tak to prawda. A w dzisiejszych czasach zwłaszcza na fb ludzie się chwalą jacy to oni piękni, a to wszystko photoshop i tapeta.

Odnośnik do komentarza

Zewsząd atakowani jesteśmy wizerunkami pięknych kobiet. Standard piękna to szczupła, wysoka, symetryczna itd. Młode osoby, takie jak Ty, karmią się takimi obrazkami, odnoszą je do siebie i niestety, widząc, że odbiegają od narzuconego modelu, popadają w depresję, czują się niedowartościowane, brzydkie... Słusznie ktoś napisał, że to piękno jest tylko pozorne, wyretuszowane. Dlatego doceń swoje wewnętrzne piękno i słuchaj tych, którzy doceniają Twoją urodę. Poza tym odsyłam do tekstu: Jak podnieść poczucie własnej wartości?

Odnośnik do komentarza

Myślę, że przede wszystkim warto sobie zerknąć tutaj https://naturalnieozdrowiu.pl/akceptacja-siebie-6-krokow-w-kierunku-polubienia-siebie/ i poczytać. Jest tam bowiem wiele ciekawych i praktycznych informacji na temat akceptacji siebie. Znajdziecie tam 6 kroków w kierunku do polubienia siebie. Myślę, że warto pracować nad sobą, aby wreszcie zaakceptować to, kim jesteśmy. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...