Skocz do zawartości
Forum

Facet ciągle ironizuje


Gość Gabbyy

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś poklocilam się z moim chłopakiem. Właściwie ciągle są te same kłótnie o to samo. On często robi wkurzająca rzecz. Gdy coś mu opowiadam, albo komentuje lub nawrt żartuje to on na to " ojejku serio?! Oh nie niesamowite " ironicznie i sarkastycznie. Tak kończy się połowa naszych rozmów. Sam chce być słuchany ale mnie już niekoniecznie.
Sytuacja z dziś: rozmawiałam z nim przez sms. Napisał,że w końcu zabrał się za naprawdę drukarki ( chociaz tydzień temu mówił,że to złom i ze juz nigdy jej nie dotknie. Ja oczywiście wtedy mu mówiłam, że na pewno sobie poradzi i ze tylko tak mówi a w końcu się za nią zabierze) dziś się za nią zabrał, napisał ze się " odobrazil " i ja mu na to " hehe a widzisz mówiłam, że się pogodzicie ". On w tedy znów swój tekst " ok, pamiętam,że mówiłaś. ZAPISZE SOBIE TO ".
Zdenerwowalo mnie to, bo ja chce być miła a on w ten sposób. Napisałam,że denerwuje mnie jego ironizowanie w stosunku do mnie i takie traktowanie. Nie odpisał nic, a gdy napisałam " co znów nie tak, obraziłes się ze nie pasuje mi takie traktowanie. Masakra. Dobranoc " to napisał YHY i wyłączył telefon. ( wyłączył telefon bo już sms nie dochodzą, bo napisałam mu ze jak ma mnie tak traktować z góry to niech wcale nie pisze.

Czy to ja przesadzam, czy to lekki brak szacunku z jego strony? Taki kłótni jest mnóstwo i to głównie z jego winy, ja staram się rozmawiać, tłumaczyć ewentualnie jakieś starcie żebyśmy wyjaśnili sobie co nieco a on traktuje mnie z góry i zazwyczaj to przecież ja jestem winna, bo ja zgłaszam sprzęciw na jego złe traktowanie.

Ja mu nawet nie mogę opowiedzieć co leży mi na duszy... Bo albo nie słucha, albo go to nie interesuje. Albo po prostu ironizuje. Gdybym była śmiertelnie chora albo rozmawiała o jego temacie fachowymi słowami, to może by się zainteresował.

Odnośnik do komentarza

Albo zostaw chłopaka, bo masz wrażenie,że Cię nie szanuje. Albo opracuj plan naprawczy w stylu " jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie".

Po pierwsze nigdy nie przypominaj żadnemu facetowi- a nie mówilam?. On jest niegłupi i to pamięta co mówilas- wystarczy,że ucieszysz sie z nim,że drukarka mu pracuje. Zasada "a nie mówilam" to złota zasada kobiet, ktore są szyjami mądrej męskiej głowy. Coś podpowiedzą, facet zdecyduje sie wykorzystać a ona w duszy mówi " a nie mówilam" a na zewnatrz podziela radośc z udanie załatwionej sprawy i czasem dodatkowo podziwia mądrość i przenikliwośc faceta.Wszyscy zadowoleni.

Natomiast jak on opowiada Ci nudne dla Ciebie sprawy, to tez czasem pozwalasz sobie na ironiczne "naprawdę" " to niesamowite" niech wie,że tez umiesz pokazać, że nudzą Cię jego problemy. Oczywiście kuracja może być lekko ryzykowna, bo jego przy Tobie trzyma Twoja uroda i wdzięk oraz Twoje życzliwe zainteresowanie się jego osobą. Pokażesz, że jest nudny i nieciekawy to będziesz dla niego mniej atrakcyjna, albo się spróbuje poprawić i znów zainteresować się Tobą abyś znów zauroczona wpatrywala w niego jak w obrazek.

Jeśli wylącza wieczorem komórkę, to daje Ci znać, że za dużo gadasz, komentujesz rzeczywistość i jest to dla niego męczące. Ty też możesz zacząc wylączać komórkę. Musisz jakby sobie odpuścić trochę faceta. Niech nie będzie dla Ciebie taki ważny, bo on zaczyna czuć się jakby przez Ciebie osaczany. Poluzuj, spędzaj więcej czasu z koleżankami, zajmij się bardziej swoimi pasjami. Albo będzie lepiej, bo nie będziesz się czula lekceważona kręcąc się wokól swoich spraw a Trochę zainteresowania Twoją osobą on umie Ci dać ale nie az tak duzo jakbyś oczekiwala. Bedziesz bardziej zajęta sobą to może i Tobie to wystarczy.On odsapnie.
Może też się zdarzyć to co już może dobrze odczytujesz. Ty bardziej zaczniesz go ignorować, bo więcej czasu poświęcisz sobie, to on stwierdzi, że nie bylaś nigdy dla niego zbyt ważna a teraz już nie kręcisz się wobec niego jak wcześniej, nie jest Twoim słońcem, to może on sobie już odpuści.I ....zrezygnuje.

Jakoś zareagować mądrze powinnaś, bo co to za związek, gdzie nie wydaje Ci się, że jesteś dla niego istotna, ważna. To tak można odczytać, że pewne atrybuty kobiece dla niego masz atrakcyjne, ale tak ponadto to uważa Cię za głupią i nudną, osaczającą go, wręcz narzucającą się.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...