Skocz do zawartości
Forum

Czy masturbacja w okresie żałoby jest dozwolona?


Gość d...l

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem,ze jest to forum medyczne,ale meczy mnie pewna sprawa zwiazana z etyka. Dwa tygodnie temu zmarla moja babcia,bardzo to przezylem. jednak wczoraj zaczalem odczuwac napiecie seksualne i mam wielka ochote na masturbacje,zeby sobie ulzyc. Czy masturbacja w okresie zaloby jest dozwolona,czy etyczne jest robic to 2 tygodnie po smierci bliskiej osoby? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Cześć, bardzo Ci współczuję straty bliskiej osoby, sama przez podobną sytuację przechodziłam więc Cie rozumiem. Według mnie, to normalne, że masz swoje potrzeby, niezależnie od innych okoliczności. Masz prawo rozładować napięcie, które w Tobie jest i nie ma w tym niczego nieetycznego. Natomiast ważne jest to żebyś zadał sobie pytanie. Czy aby na pewno masturbacja nie jest sposobem ucieczki od problemów, mechanizmem powtarzanym w przypadku problemów. Jeśli tak, to może prowadzić do uzależnienia i wielu zaburzeń na tle seksualnym. Wtedy warto pójść do psychologa/seksuologa, ale jeśli nie to droga wolna. Nie masz się czego obawiać

Odnośnik do komentarza

Kiedyś spaliśmy w domu żałoby. Byliśmy w domu rodzinnym mego męża, gdzie za ścianą leżały zwloki teścia. Oczywiście kladliśmy się spać na noc przed pogrzebem w bardzo minorowych nastrojach. Następna noc po pogrzebie w domu żaloby przyniosla cichutką bliskośc między nami zainicjowaną przez męża. Odebralam to jako, że spełniliśmy podstawowy obowiązek pochówku przez najbliższych wobec teścia. A akt naszej bliskości to pewien powrot do żywych. My jesteśmy żywi i mamy swoje obowiązki wobec dzieci, my mamy do przeżycia jeszcze duży kawałek życia zanim nasi najbliżsi nas pochowają.

Odnośnik do komentarza

Twoje pytanie chyba powinno trafić do księdza, a nie na to forum. Pewnie z perspektywy kościoła usłyszałbyś, że masturbacja bez względu na jakiekolwiek okoliczności jest grzechem i powinieneś tego unikać. Jednak tak po ludzku wiadomo, że jesteś młodym człowiekiem i masz potrzeby seksualne, które chciałbyś zaspokoić. Jeśli nie gryzie się to z Twoim sumieniem, to nie widzę powodu, dla którego należałoby demonizować masturbację w czasie żałoby po śmierci bliskiej osoby...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...