Skocz do zawartości
Forum

Niedobór magnezu?


Gość PannaPaulina_1998

Rekomendowane odpowiedzi

Gość PannaPaulina_1998

Witam. Moj problem trwa prawie dwa miesiace. Zaczelo sie od wczesnych pobudek z rana, i nie moglam juz dalej spac. Pozniej budzilam sie miedzy 3 a 4 przez kilka dni i nie mogłam od raz zasnąć. Zazwyczaj siedzialam troche w telefonie i pozniej udalo mi sie zasypiac i spac do 9-10. Zaczelo mnie to martwic, a wszystko nasililo sie kiedy mialam zupelnie bezsenna noc. I od tego zaczal sie koszmar. Bylam senna, slanialam sie na nogach a zasnac nie moglam. I tak bylo przez pare dni. Do czasu kiedy zaczelam suplementowac sie magnezem i wapnem. Zaczelam zauwazac ze udaje mi sie juz zasnac na dwie lub trzy godziny aczkolwiek po tak krotkim czasie snu budzilam sie wyspana. Odwiedzilam lekarza rodzinnego, stwierdzil ze te zaburzenia snu to na tle nerwowym. Zapisal mi Pramolan (ktorego nie uzylam ani razu) i Slow Mag B6. Zazywalam go codziennie az do wykonczenia pudelka, dodatkowo pilam Wapno. Udalo mi sie przespac cala noc. Ale następna noc znow bezsenna. Teraz jest juz lepiej. Udaje mi sie zasnac, ale po trzech/czterech godzinach budze sie ale zasypiam od razu i spie dalej. Dokucza mi jeszcze drganie mięśni. Raz drgnie mi cos w rece, raz w nodze, raz na plecach. Czasem drganie mi powieka, zdarza sie rowniez drganie gornej wargi. Zupelnie mimowolnie . Zanim zaczelam stosowac magnez doskwieraly mi rowniez mrowienie stop. Najbardziej podczas spoczynku. Ale kiedy zaczelam brac magnez to te objawy ustapily. Myslicie ze moje zaburzenia snu sa rowniez spowodowane niedoborem magnezu? Naprawdę odkad go biore lepiej spie. Ale nie wiem czy to nie czasem efekt placebo. Uswiadamia mnie w tym ze moze to byc niedobor magnezu poniewaz nie odzywiam sie dobrze, pije duzo napojów gazowanych, alkohol. Kfc, mcdonald, kebaby, pizze. Moja dieta jest uboga w warzywa, owoce.

Odnośnik do komentarza

Zanim zacznie Pani suplementować wapno i magnez radziłabym sprawdzić, czy potrzebuje Pani suplementować te składniki. Z tego, co zrozumiałam, wynika, że bierze Pani Mg i Ca bez zrobienia wcześniejszych badań. Możliwe, że lepiej Pani śpi po lekach ze względu na autosugestię (efekt placebo). Bez badań trudno cokolwiek stwierdzić. Bezsenność jednak bardzo często towarzyszy depresji i/lub nerwicy, dlatego nie dziwi mnie sugestia lekarza, że możliwe, iż do zaburzeń snu dochodzi wskutek problemów emocjonalnych. Czy konsultowała się Pani z lekarzem psychiatrą? Jak funkcjonuje ani na co dzień? Jak radzi sobie Pani w kontaktach z innymi? Jak Pani samopoczucie? Odpowiedzi na te pytania mogłyby ułatwić poszukiwanie ewentualnych źródeł Pani problemów ze snem. Nie twierdzę, że dieta jest istotna, ale niewykluczone, że to tylko jeden z czynników odpowiadających za Pani kłopoty ze spaniem.

Odnośnik do komentarza

Sama zauważylaś- dieta, niezbyt odpowiednia, czyli trzeba ją zmienić na korzystniejszą.
Ponadto może przed snem trzeba zaparzyć melisę. Jak nie melisa to zapytaj w aptece o jakiś inny ziołowy uspokajacz. Jak Ci lepiej po magnezie z wit B6 to trwałabym w przyjmowaniu. Natomiast bez badań nie przyjmowalabym na okrągło wapna.Prędzej teraz wiosną wspomogłabym się wit D.

Spokojnych nocy.

Odnośnik do komentarza

No ja wam powiem że też miałam niedobory magnezu jakiś czas temu i przyjmowałam wtedy lek Laktomag B6, dzięki niemu dopiero mi się wszystko unormowało. Można go kupić w aptece bez recepty, ma dużą dawkę magnezu (70 g jonów magnezu).

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...