Skocz do zawartości
Forum

odruchy przy wysokościach


Gość Jo32

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od dzieciństwa zmagam się z pewnym odruchem, można to w sumie tak nazwać. Kwestia dotyczy patrzenia w dół będąc na wysokości. Gdy wyjdę na balkon i spojrzę w dół mam ogromną ochotę skoczyć. Nie ciągnie mnie samobójstwo. Wejście na wysoko budynek nie stanowi problemu. Dopiero będąc na wysokościach gdy spojrzę w dół pojawia się silna potrzeba zejścia, wręcz skoczenia by znaleźć się na ziemi. Nie wiem czy to jakaś mania, może fobia czy może to zwykła reakcja na duże wysokości. Zdecydowałam się napisać gdyż obecnie znalazłam mieszkanie na 11 piętrze i nie wiem czy ten odruch może mi w jakiś sposób utrudnić mi życie.

Odnośnik do komentarza

Sama sobie musisz odpowiedzieć. Wiele osób ma takie jakby poczucie wciągania z wysokości w dól. Patrzysz np. w głęboką studnię i jakby w tę czeluśc Cię ciągnie. Patrzysz z balkonu w dól i masz nieodparte uczucie, że za chwilę skoczysz. Przeniesiesz wzrok w dal i opanowujesz to uczucie. Innym się to nie udaje, ta wysokośc jakby ich wzywa. Ileś jest normalne a ileś jest ponad normę, ale to Ty musisz określić, czy te niepokoje Ci zburzą spokój życia, czy prawie wcale ich nie będziesz dostrzegala.

Odnośnik do komentarza

Lecąc samolotem, zawsze miałam ochotę skoczyć. Te chmurki były takie piękne, lekkie i puszyste, coś mnie do nich ciągnęło.
Jednak w realu nie wiem, czy bym się zdecydowała na skok, nawet ze spadochronem.
Ty sama musisz ocenić czy to tylko teoria, czy może zagrozić twojemu bezpieczeństwu.

Odnośnik do komentarza

Nikt na forum nie określi za Ciebie, na ile Twoje odruchy (chęć skoczenia w dół, kiedy jesteś na wysokościach) są tylko chwilowym impulsem, pewnym wyobrażeniem, a na ile rzeczywistą motywacją do zrobienia kroku dalej. Nie odpowiem na to pytanie, nie potrafię, nie wiem. Niektórych przestworza, wysokość fascynują, chcą poczuć się wolni, dlatego np. skaczą ze spadochronem. Inni z kolei mają tak silny lęk wysokości, że nawet boją się patrzeć w dół. Zastanów się, na ile Twoje odczucia pozostają tylko z sferze odczuć, a na ile mogłyby Cię popchnąć do konkretnych poczynań.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...